Değerli okurlarım,

Seçim süreci başladığından beri yalnızca bir değerlendirme yazısı yazmış ve sonrasında yazmamak için karar almıştım. Ancak bu yazım mecburi olarak kaleme alınmış bir cevap yazısıdır.

Evet, cevap yazısı çünkü;

TV366 olarak SEÇİM ÖZEL programları ile adayların hemen hepsini ağırladık, tarafsız ve sansürsüz bir şekilde sorulması gereken her soruyu sormaya ve adayların da cevaplamasına imkân tanıdık.

Buna rağmen CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin kurumsal kimliğimize ve dolayısıyla şahsıma 2 kez sataşmada bulundu. İlkini seçim heyecanıdır deyip görmezden geldim ancak ikincisini görmezden gelmeyeceğim.

Konumuza gelelim.

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın SEÇİM ÖZEL’de program konuğumuz oldu ve bu yayında Cumhuriyet Halk Partisi’ne de eleştirilerde bulundu. Bu eleştirilerin birinde ise iki fotoğraf koydu yan yana.

Bu fotoğraflardan birisi 2018 genel seçimlerinde HDP Kastamonu Milletvekili adayı ile yaptıkları görüşme, diğeri ise Kastamonu’da Belediye Başkanlığı yapmış ve herkes tarafından da sevilen ve hatta efsane başkan olarak diye de anılan sayın Turhan Topçuoğlu’nun oğlu Ahmet Tuğer Topçuoğlu’nun CHP’ye katıldığı fotoğraf.

Ve Kadir Yalçın biz hangi CHP’ye oy vereceğiz? diye sordu.

Sorabilir...

Herkes bir sürü video, fotoğraf ve hatta market alışverişi bile getirenler oldu ve biz bunlara da müsaade ettik. Çünkü herkes eteğindeki taşları dökmeliydi.

Bu program Hikmet Erbilgin’i rahatsız etmiş ve şu açıklamayı yapmış;

“Bir eline belediye başkanımız Turhan Topçuoğlu’nun oğlunun fotoğrafını alıp, diğer eline de gayrimeşru fotoğrafları alan bir anlayışı gördük. O anlayışı biz Açıksöz Gazetesi’nde de görmüştük. TV 366’da yayın yapan arkadaşlar biran bile ‘bu yayıncılık ilkelerine aykırı’ diye müdahale bile etmediler. Tel örgülerin arkasından çekilmiş bu kayıt dışı fotoğrafları bir yalanla topluma servis etmeye çalışıyorlar.”

Şimdi sayın Erbilgin’e diyorum ki;

Bu fotoğraf yalan değilse yayıncılık ilkelerine neden aykırı olsun?

Utanmaktan bahsetmiş!

Kısaca bir izahat yapayım sonra okurlarımın takdirine bırakayım.

Siz, “Ben EMEK gençliği ile gençlik yıllarımda birlikte yol yürüdüm, birlikte çalıştık, EMEK (EMEP) gençliği ile gençlik yıllarımızda birlikte mücadele ettik” diye yine bizim programımızda canlı yayında söylediniz.

Bir konuya açıklık getirmek gerek önce,

EMEK ya da EMEP nerede ve ne amaçla kurulmuş bir oluşumdur?

Evet EMEK ilk kuruluşu sonrasında EMEP olan Giresun’da bölücü terör örgütünün Karadeniz kırsalına sızması için 1996 yılında Giresunlu Abdullah Levent Tüzel tarafından kurulmuş silahsız bir örgüttür. Ve bu amaç o yıllarda başarılı da olmuştur ve bunun da göstergesi PKK’nın asla giremediği Karadeniz’e girişi 2004 yılında Tokat’ta yapılan hain saldırı ile belgelidir.

Sonrasında yine ŞEÇİM ÖZEL programında Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı sayın Hasan Baltacı’ya HDP Giresun ve sonrasında yine HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Hasan Hüseyin Küçükaydın’ın 2023 yılında Kastamonu CHP İl Yönetimine aldığınız ve sonrasında yönetimden çıkarttığınız doğru mu? sorusunu yönelttik ve  sayın Baltacı cevabında ,”hayır görevden almadık, herkes görevine devam ediyor ve biz kimsenin siciline bakmıyoruz bizde HDP (DEM Partililer) görev alabilirler tıpkı diğer partililerin birbirlerinde görev aldığı gibi” dedi.

Şimdi tüm bunların ışığında,

Efsane Başkan Turhan Topçuoğlu’nun oğlu Ahmet Tuğer Topçuoğlu utanmıyor ve partinize dahil oluyor ise, biz neden utanalım?

Kıymetli okurlarım,

Yazımın başında da dediğim gibi,

Bu yazı şahsıma ve kurumuma olan sataşma sebebiyle zorunlu olarak kaleme aldığım bir cevap yazısıdır.

Tabii ki kimsenin siyaseti beni ilgilendirmez ve bu son siyasi yazım olsun istiyorum.

Umarım tekrar bir cevap yazmak zorunda kalmam.