Özel İdare KH Spor BAL 2024 sezonunu tamamladı.

Güneşli bir ekim ayında Karadenizin kıyısından Samsun Alaçam’a doğru başlayan 2023/2024 Bölgesel Amatör lig yolculuğumuz,  5 Mayıs 2024 günü yine güneşli ama serin bir pazar günü Hasan Doğan tesislerinde oynanan Çarşamba Spor maçıyla sona erdi.

C K L2002

Özel İdare KH Spor, Hasan Doğan spor kompleksinde 2023/2024 BAL son maçında Çarşamba Spor’la karşılaştı. Güzel bir futbol sonunda rakibini 4-1 gibi net bir skorla yenerek bu sezonun finalini galibiyetle bitirmeyi başardı.

Sezonun Ilk Maçı

Aslında ligin bitmesine daha 1 hafta var ama bu hafta sonu oynayacağımız Perşembe Spor, Ligden çekildiği için artık başka maçımız yok.

Sezon bizim için bitti. 12.Grubu şampiyon olarak bitiren “Türk Metal 1963 Spor” takımı, bir üst lige çıkmaya hak kazandı. Kendilerini tebrik ediyoruz. Aslında biz de çok iyi başladığımız bu gurubun favorilerinden biriydik. İlk yarıda ve ikinci yarıdaki birkaç maçta kaybedilen puanlar olmasa şimdi başka konuları konuşuyor olabilirdik.

“Futbol Asla Sadece Futbol Değildir.”

Benim takımım. Benim memleketim gibiydi. Garip ve yalnızdı.

Biz yalnızların taraftarı olduğu bir takımdık.

Kendi evimizde deplasmana çıkıp, deplasmanda ise tribün dolusu çılgın taraftarlara karşı oynuyorduk.

Adımıza kimse marş bestelemedi,

Kimse “asla yalnız yürümeyeceksin” diye pankart açmadı ve biz zaten hep yalnız yürüdük bu yollarda.

Sahamızda bazen güvenlik kuvvetlerinin sayısı taraftarımızdan fazla oluyordu.

Hep imrendim mesela taraftarımızla dopdolu tribünlerin önünde takımı fotoğraflamayı, seyretmeyi.

Bizim seyircilerimizin hepsini tek tek tanıyorum. Hepsi de arkadaşım benim. Maç öncesi sahada bir tur atar hepsiyle merhabalaşır ve fotoğraflarım.

Kimler vardı mesela.

Alper Reyiz, elinde davulu ağzında bipli sözcükleriyle en sadık taraftarımızdı mesela.

Alper Reyiz

Baş şoförümüz Sabahattin ustam hem bizi deplasmanlara güvenle götürüp getirirdi hem de maç aralarında bizlere sıcak ikramlarıyla içimizi ısıtırdı.

 Ali Bayraktar desen kadim dostumdur. O gelmiyorsa ben de deplasmana gitmem diye çok trip atmışımdır. Kendisi yönetim kurulu üyesi olarak maçlarda yerini alan “zıkı” taraftarlarımızın başlarında geliyordu.

Ali BayraktarBizim takımdan kimsenin haberi olmazdı.

Yendik, yenildik, ya da berabere mi kaldık sadece skoru paylaşılırdı.

Takımın foto muhabiri doğa fotoğrafçısıydı.

Doğa fotoğrafçısından spor muhabiri olursa neler olur derseniz, maç devam ederken leylek çekip devre arasında yerde gördüğü kurbağanın peşine düşerdi.

Oysa o formayı giyenlerin hepsinin ayrı bir öyküsü vardı. Kimsenin merak etmediği, sormadığı, bilmediği ve bilemeyeceği,

Bu arada takımımızdan birkaç kişiye ayrı bir paragraf açayım.

Mesut Okumuş Ünal BabaMesut Okumuş Hocamız Kastamonu Spor da başlayan futbolculuğunu önce oyuncu sonra teknik adam olarak Özel İdare KH spor da devam ettirdi. Futbolun ruhunu en iyi bilenlerden biri, kenardan onu izlemek bile, ben gibi bir futbol cahiline çok şey kattı diyebilirim.

Her Görevin Adamı Fikri IrdemFikri İrdem takımın her şeyi, nerde eksik varsa onu tamamlayan joker. Futbolcuların abisi, yönetimle oyuncular arasındaki köprü. Benim için de çok çok eski bir iş arkadaşı ve çok iyi bir dost, arkadaş.

Futbolculara gelirsek, hepsi de birbirinden değerli çocuklar. Tek tek yazsak sayfalar yetmez, onları temsilen kaptanımızdan bir iki satır paylaşalım.

Kaptan Sefa

Kaptan Sefa Furkan bizim evladımız. Fedakârlığın, sadakatin vücut bulmuş hali. Takımın her zaman sembollerinden biri, gençlerin hem futbolculuğu hem de efendiliği ile örnek aldığı ağabeyleri.

Nida Sinsi Başkanla

Bir de yazmadan geçemeyeceğim Genç başkan! Yiğit Sinsi; onun ilk fotosunu çektiğimde futbolcu ağabeylerinin arasında gezen takımın maskotuydu. Yıllar geçti ve O takım içinde büyüdü. Ağabeyleriyle her iç dış saha maçlarında yerini aldı. Futbolun içinde çekirdekten yetişti.  Şimdi üniversiteye hazırlanan bu gencimizi ileride çok başarılı bir spor adamı/yorumcusu olarak göreceğimizden eminim.

C K L9004

Kaleci Antrenörümüz Burak hocam, Malzemecimiz Ünal babamız, Ömer, levent ve diğerleri adını zikredemediğimiz herkes.

Başkan Nida Sinsi…

Benim futboldan anladığım pek söylenemez. Takım tutmam ama BAL liginde maçları takip ettiğimden bu yana oldukça fanatik bir taraftara dönüştüm.

Artık fikstürü takip edebiliyordum. Futbol konusunda epeyce yol aldım, kim hangi mevkide oynuyor onu bile çıkaracak kadar olmuştum. Hatta hiç izlemediğim o saatler süren spor programlarını bile takip eder oldum.

Bu fanatikliğe dönüşümün başlangıcı Nida Sinsi ‘nin uzun zaman önce Özel İdare KH Spor başkanlığına seçildiği zamana kadar gider.

- hafta sonu maçımız var gel dedi.

O gün bu gün başkan Nida Sinsi’yle iç saha dış saha beraberiz.

Başkanımız başka yöneticilere pek benzemiyor, öncelikle çok mütevazi mümkün olan her yerde protokol de değil tribünde oturur.

Oyunculara, evladı kardeşi gibi yaklaşır.

Galibiyetten ziyade centilmence bir oyun olsun ister.

Biz Kastamonu’yu temsil ediyoruz, üzerimizdeki formadaki renklerin, isimlerin önemi yok, o formayla biz bir kurumun değil, Kastamonu’muzun takımıyız bunun farkına varın,

Yensek de yenilsek de o formanın hakkını vermeden sahadan ayrılmamak bizim önceliğimizdir. Der.

C K L8069

Bana bile futbolu sevdiren başkan Nida Sinsi’ye sordum,

-Başkanım spor olarak hayatınızda sadece futbol mu var?

 -Şahsım için soruyorsan benim hangi rengin sevdalısı olduğumu sanırım bu şehirde bilmeyen yoktur. Ama kurumun Genel sekreteri olarak her zaman sadece futbol değil tüm amatör sporların destekçisiyiz. Bu güne kadar böyle oldu bundan sonra da olmaya devam edecektir. Dedi.

C K L8064

Mobil Turizm rehberimiz…

Özel idarenin otobüsü yıllardır ülkenin her yanına Kastamonu’nun öğrencilerini, sporcularını, STK taşıyor.

Takım Otobüsü 1

Ne zaman bir şehirde meydanda park etse hemen etrafına toplananlar otobüsle fotoğraf çektiriyor. Yoldan geçenler mutlaka hayretle bakıyorlar.

Otobüsümüz bizim bir turizm elçimiz gibi, mobil fotoğraf sergisi olarak tüm yurtta tanıtımımızı yapıyor.

Bir yanında Ilgaz, bir yanında kalemiz, camilerimiz, sığdığı kadar tüm güzelliklerimiz yer alıyor.

“Futbol asla sadece futbol değildir.”  Diyorlar ya evet bu otobüs sadece futbolcuları taşıyan bir araç değildir.

Bazen bir turizm elçisi, bazen bir dostluk köprüsüdür.

7 Mayıs 2024-Kastamonu
Cebrail Keleş/Balıkçı Şef