AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, şehri ve şehrin gençlerini yakından ilgilendirecek çok önemli bir açıklama yaptı. Uyuşturucu ile mücadele noktasında, Milletvekili düzeyinde ilk defa bu kadar açıktan ve net bir çağrı geldi.

Halil Uluay açıklamasında: “Hiçbir gencimiz boşta kalıp uyuşturucu baronlarının esiri olmasın” dedi, bu açıklamaya Yeşilay’dan itiraz geldi.

Uyuşturucuyla mücadele öyle alelade olmaz dercesine.

Yeşilay bölge koordinatörü ve Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İzzet Serhat Köylü, açıkçası son açıklaması ile beni de çok şaşırttı.

Köylü cevaben açıklamasında: “Bireysel çabalar elbette ki takdire şayandır ama bağımlılıklarla mücadele, deneysel, bilimsel yöntemler ile sağlanmalıdır. Kaş yapayım derken göz çıkarma konusuna dikkat edilmelidir” dedi.

‘Allah Allah’ dedim açıklamayı gördüğümde, böyle bir açıklama neden?

Yani siyaset bu işin üstüne gidilmeli derken, Yeşilay neden böyle şerh düşercesine bir açıklama yapar?

Çıkıp, “Bu memleketimizin kanayan yarası ve biz Yeşilay olarak koşulsuz, kayıtsız ve şartsız Sayın Uluay’ın açıklamasının arkasındayız, üzerimize ne düşüyorsa profesyonel bir şekilde destekçiniz olmaya hazırız’ demesi gerekirken, bu işi profesyonellerin yapması gerekir neden der?

Sahi Kastamonu’da Yeşilay dediğimiz kurumun ne yaptığını, hangi faaliyetlerde bulunduğunu bilen var mı?

Neyse buraya takılıp kalmanın bize kazandıracağı hiçbir şeyin olmadığını düşünerek, Yeşilay kısmını ‘ağlanacak halimiz var, güleriz kahkahayla!’ diyerek sonlandırmak istiyorum.

Buradan tüm emniyet güçlerimize çağrıda bulunmak istiyorum.

Kastamonu’da satılan uyuşturucu maddenin önüne geçmek için, küçük büyük demeden bütün satıcıların canına okumanın vakti geçiyor.

Bu çocukların ıslahı için çalışma yapması gereken hangi çalışma varsa ve olacaksa derhal öyle göstermelik falan değil, hakkıyla ve olması gerektiği gibi yapılmalı.

Zira çocuklarımız elden gidiyor…

Bize gelen bilgilere göre, ne yazık ki uyuşturucu madde kullanım oranı ortaokullara kadar düşmüş durumda.

Kim getiriyor, kim satıyor, kim içiyor?

Bulunsun, içen ıslah edilip hayata döndürülsün.

Satanın binin tepesine, nefes almasın, alamasın.

Satanları bulursanız içenleri kurtarırsınız…

Velhasıl kelam, bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı.

Sayın Uluay, bu konuda siz ne kadar konunun üzerine giderseniz sonuna kadar yanınızdayız ve destekçiniziz.