Bu yıl emekliler çok mutlu, gelecekten de oldukça umutlu.

Nasıl mutlu ve umutlu olmayalım ki?

2024 yılı bizim yılımız yani emekliler yılı kabul edildi.

Bütçe açık vermesine rağmen kamu harcamalarını kısıp emeklilerin maaşlarına artış yapıldı.

Bankalar “mutlu emeklilik” kredisi bile veriyorlar.

Bazı bankalar ise “mutlu emeklilik kartı” veriyorlar.

Hatta bazıları şu şekilde reklam veriyor, “Değerli büyüklerimiz, bu günlere gelebilmek için çok emek verdiniz, biz de biraz olsun karşılığını verelim istedik”, diyorlar ancak verecekleri kredi faizlerinden hiç bahsetmiyorlar.

Bakıyorsunuz bazı şehirler emeklilerin en mutlu olduğu yerleşim yerleri olarak gösteriliyor.

Bir şarkı vardır.

“Bunu sana yazdığımı bilmezsin
Bir yabancı şarkı gibi dinlersin
Benim için önce tanrı sonra sensin
Bir tek dileğim var, mutlu ol yeter.”

Yani para pul maddiyat önemli değil, vatan, millet, Sakarya, vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan dinmez şükürler olsun bunları düşünün para emeklilerin neyine.

Ahınız gitmiş vahınız kalmış parayı ne edeceksiniz eyyy emekliler.

Zaten son nokta konuldu, emekliler sizlere bütçeden hiçbir şey veremiyoruz artık istemeyin bundan sonra da yaygara yapmayın, yapanlara inanmayın zira size birşeyler verecek olursak bir çivi bile çakamayız.

Aman ağam sizler çivileri çakmaya devam edin bizler hiçbir şey istemeyiz, yeter ki bu ülkede yaşayan küçük bir kesim mutlu olsun onlar mutlu oldukça biz daha çok seviniyoruz, zaten belli değil mi sizleri sandıklarda mutlu ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.

Siz bizleri düşünmeyin, bizler et, süt, meyve, sebze yüzünü görmesek de olur zaten et yemek gut hastalığı yapıyormuş, çocuklara bez ve mama alamıyoruz, eski çarşafları kesip çocuk bezi yapmaya, bebeye de süt yerine parmağını emmesini öğretiyoruz onu da başaracağız yakında bizler mutluyuz.

Ancak vekillerimiz el indirip kaldırmaktan maaşları yattığında yüzsüzce almaktan yoruluyorlar sadece bunlara üzülüyoruz.

Asgari ücretin altında emekli maaşı kalmadı diyorsunuz, haklısınız kâğıdı ters çevirdiğimizde bizim maaşlar üste geliyor.

İyi ki bu ülkede sık sık seçim oluyor yoksa emeklileri düşünen olmazdı. Yerel seçimden sonra inanıyorum ki emekliler yılımızda unutulacak.

İktidarı ile muhalefeti ile belediye başkan adayları ile hatta muhtar adayları bile konuşmalarının öznesine emeklileri koyuyorlar.

Emekliyiz mutluyuz, çalışmadan para alıyoruz.