Covid-19 yüzünden 2019 yılından başlayıp sokağa çıkma yasakları ile hastalıklarla geçen yılların ardından 2022 sonunda yeni gelecek seneden umutluyduk oysaki dünyada meydana gelen savaşlarla birlikte maalesef yine mutlulukları tam yaşayamadık yine olmadı.

2022’yi uğurlarken 2023’den umutluyduk ki;

2023 yılının Şubat ayında tüm ülkeyi yasa boğan ve asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle sarsıldık.

Senenin son günlerinde şehitlerimize ağladık, mekanları Cennet olsun.

Geçen yılda seçim derdi geçim derdi, enflasyon, hayat pahalılığı ve buna benzer olaylarla ve bazılarımız sevdiklerini kaybederken bu sefer de 2024’ün gelmesi ile yeniden umutlarımız yeşerdi.

Geçmişi çabuk unutuyoruz, olumsuzluklardan ders çıkaramıyoruz, geçinmekten çok seçimlere odaklanıyoruz ve Mart ayında yerel seçimler var, şimdi seçime kadar siyasilerin atışmalarını, destekçilerinin alkışlamalarını ve maalesef hepsi olmasa da aday adaylarının adaylık için neler yaptıklarını izleyeceğiz konuşacağız.

Verilen vaatler yenilenen umutlar ile kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar ve bir kişi kazanacak sonra hayırlı olsun ziyaretleri, iadeiziyaretler ile geçen uzun bir süre memleketin çözülmesi gereken sorunları yeni seçime çeyrek kala ele alınacak yani hep aynı döngü.

Bir gün bile halkın arasına girmemiş adaylar seçime kadar vaatler verecekler, şöyle bir dert dinleyecekler, el sıkışacaklar, kucaklaşacaklar, çocuklara Pazar yerlerinde sevgi gösterisinde bulunacaklar sonra;

Sonrası her zaman ki gibi yanına gitmek bir sorunu dile getirmek istediğinizde ya randevu alamayacaksınız ya da yanınıza şehrin ileri gelenlerinden birini alıp kısa bir görüşme yapabileceksiniz.

Nedense hep böyle oldu, biz şehri gezen, halkın içinde olan, dert dinleyen, dertlerine ortak olan, çözüm arayan geçmişi suçlayan değil geleceği inşa edecek memleketi sanayide olmasa bile turizmde birinci lige çıkarabilecek şekilde yatırımlara imza atan birini görmek istiyoruz.

Ranta değil halka hizmet edecek şekilde görevini yapacak, verdiği sözleri yerine getirecek, insanlara yukarıdan bakmadan gözlerinin içine bakarak dinleyecek birileri olsun artık.

Hangi partiden seçilirse seçilsin seçildiği anda parti rozetini değil hizmet rozetini taksın, aldığı güçle kabadayılık yapmasın, herkesin kardeşi, arkadaşı, dostu olsun.

Zaten zor günlerden geçiyoruz, her gelen yeni yıl geçmiş yılı aratır oldu.

Çok bir şey istemiyoruz sadece mutlu olmak istiyoruz ki, mutlu insana hizmet etmek kolaydır ve takdir edilirsiniz.

Doğan Cüceloğlu ne güzel söylemiş,”Devlet, vatandaşa değer vermekle yükümlüdür. Çünkü devletin varoluşunun nedeni vatandaşa hizmet etmektir.”

Acısıyla, tatlısıyla, mutluluğu ve hüzünleri ile bir yılı daha geride bıraktık,

Yeni bir yıla daha girerken sağlık, mutluluk, sevgi ve barış dolu, savaşların, acıların ve felaketlerin olmadığı yılların gelmesi ve olması dileği ile yeni yıl yeni umutları da beraberinde getirsin…