Kastamonuspor sezonun 15. haftasında, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Yedikule semtinde 1944 yılında turuncu beyaz renklerle kurulan Yedikule Gençlik’i 2-1 yendi.

Tarih: 21 Aralık 1969 Pazar

Maç: Kastamonuspor – Yedikule: 2-1

Stat: Kastamonu Gazi Stadyumu

Saat: 14.00

Satılan Bilet: 1094

Hasılat: 4886 TL

Kastamonuspor: Mustafa Hancı, Bahattin, Nurettin, Fikri Elma (Yücel Tanç), Ömer, Remzi, Yılmaz, İsmail Dönmez, Güner, Ergin, Atilla

Yedikule Gençlik: Cengiz, Erol, Engin (Sadettin), B. Kenan, Süleyman, K. Kenan, B. Mehmet, Şerafettin, Hasan, Metin (Salih), Nayman.

Goller: Dk. 15 ve Dk. 48 Güner (Kastamonuspor), Dk. 67 K. Kenan (Yedikule)

Kastamonuspor, son 5 hafta peş peşe berabere kalarak ‘beraberlik takımı’ unvanını almıştı. Ancak kırmızı siyahlılar bu hafta şeytanın bacağını kırdı. Maçtan önce Hz. Pir’e gidilerek kurban kesilip dua edilmişti. Takımımız iki puanı Güner’in golleri ve sakat orta saha hattının çok iyi oyunu ile aldı. Fikri Elma, Ömer ve Remzi son derece anlaşmalı oynadılar. Rakip akınları çabucak kesmekle kalmayıp, forvetteki arkadaşlarını da iyi besleyerek bol bol alkış aldılar. Kaleci Mustafa Hancı kurtarışları, Nurettin sağlamlığı, Yılmaz, Atilla ve Ergin’de ataklarıyla maça renk kattılar. Temsilcimiz maça hızlı bir tempo ile başlamıştı. 5. dakikada Atilla’nın ara pasında Güner altı pas üzerinden topu auta attı. Ani bir kontratağa kalkan Hasan, Bahattin’i geçerek Ömer’le mücadeleye girdi. Ömer, Hasan mücadeleleri devam ederken son anda top Mustafa Hancı’nın ellerinde eridi. Taraftar birer gol kaçırmışlardı. İkinci fırsatı yine takımımız kaçırıyordu. 13. dakikada Yılmaz’ın pasını Güner cömertçe harcadı. Üçüncü gol fırsatını da değerlendiremedi. 15. dakikada Ergin düşürüldü. Kazanılan frikik atışını Atilla kullandı. Kaleci Cengiz topa müdahale etti. Fakat Güner bu kez affetmedi ve topu çatala astı. Gole susayan taraftar coşmuştu. İstedikleri daha olmamıştı ama bir nebze olsun tatmin olmuşlardı. 20. dakikada Bahattin bile gol atmaya gitmişti. Bu oyuncunun şutunu Cengiz ikinci hamlede yakalayabildi. 29. dakikada sol açık Nayman altı pas üzerinden topu şutladı. Yüzde 100 gol fırsatını Mustafa Hancı son anda önledi. 33. dakikada Güner, Ergin’in pasında kaleci ile karşı karşıya kaldı ve topu auta attı. Fırsat üstüne fırsat kaçıran Kastamonuspor ilk yarıyı 1-0 önde bitirdi. 48. dakikada sağ açık mevkiinde Atilla’nın getirdiği topa Fikri Elma ani bir şut attı. Fikri’nin şutunda kaleciden dönen topu Güner kafayla filelere gönderdi. İkinci golden sonra temsilcimiz müdafaaya çekildi. Forvet oyuncuları dahi zaman zaman müdafaaya yardım ediyorlardı. 67. dakikada K.Kenan uzaktan attığı şutla takımının tek golünü kaydetti. Kondisyon bakımından zayıf olan Kastamonuspor son dakikalarda adeta durdu. Yedikule ise açılmıştı ki 88. dakikada Nayman son bir fırsatı daha kaçırınca ıslıklar arasında maçın bitiş düdüğü duyuldu.

 Ünsal Kenanoğlu Foto-3

Fotoğraf altı:

1969-1970 sezonu

Ayaktakiler (Soldan sağa): Remzi Koca, Güner Üstüntanır, Turgay Çilingir, Ergin Külçeli, Nurettin Vural, Sami Akderin

Oturanlar (Soldan sağa): Bahattin Sölömbaz, Özer Akman, Ömer Alp Kaynaroğlu, Yılmaz Dar, İsmet Urul