Geçen gün Müjde Ar aradı (!)

"İsmim bu kadar ayağa düşürülmedi, bu kadar değersizleştirilmedi ayol. Bu yaştan sonra nüfusa gidip ismimi değiştireceğim" diyor!

Hükümetin ve belediye başkan adaylarının tek derdi emekliler.!  Duygulanmamak elde değil ! Muhteşem(!) müjdeler peş peşe geliyor. 2024 emekliler yılı ilan edildiğinden buyana emeklilere müjdesiz geçen 1 gün bile yok.

Gerçi önceden de basında emeklilere müjde haberleri görüyorduk. Ama bu defa seçiminde etkisiyle dozaj çok arttı. Zam yerine müjde!

Bu arada emeklilere akıl veren de var. Pek muhterem(!) bir vekil çıkmış "Su sat, simit sat, domates sat, limon sat" diyor.

İlginç olan şu; yerel yönetimlere talip olanlar durumdan vazife çıkartarak, hükümetin yapamadığını yapmak için, emeklilere destek yarışına girdiler.

Bankalar da promosyon yarışında.

İktidar boş durur mu?

Emeklilere yönelik 7 büyük destek üzerinde çalışılıyor muş. İnsanın gözleri yaşarıyor!

* Belediye hizmetlerinde indirim

* Enerji desteği

* Ulaşımı desteği

* Kira yardımı

* Finans desteği

* Tatil desteği

* Refah payı...

Daha ne olsun?

Emekliler yaşadı. Ekmek elden, su gölden yan gel yuvarlan. Tatiline kadar düşünülmüş.

Tek tek bu başlıklar üzerinde durmayacağım.

Fakat bunların içinde en ilgimi çeken Tatil desteği.

Tatil yapma imkanı bulamayan emekliler için kamu kurumlarının tesislerinin kapıları açılacakmış. Böylece emekliler istedikleri bölgedeki kamu tesislerinde konaklama ve tatil imkanına kavuşacak mış. Ayrıca turizm şirketleriyle yapılacak protokollerle emeklilere özel kampanyalarla tatil beldelerinde indirimle tatil imkanları da sunulacak mış.

İndirimli ekmek peşinde koşan emekli, indirimli tatil peşinde koşar artık!

Ayrıca,

16 milyon emekli var. Hadi çocuklarını saymayalım. Eşleriyle 32 milyon. Kamu kurumlarının bu sayıyı ağırlayacak kapasitede tesisi var mı? Emeklilerin kaçı bu imkandan yararlanacak? Kaç yılda bir sıra gelecek? Sıra gelene kadar emeklinin ömrü vefa edecek mi? Hadi şansı yaver gitti sıra geldi. 10 bin lira maaşla karnını doyurma derdindeki emekli kalkıp oralara nasıl gidecek?

Emeklinin aklıyla alay etmeyin. Geçin bunları kardeşim. Önce çalışanlara verdiğiniz seyyanen 8077 ₺ zammı güncel değeriyle, bu güne kadar vermediğiniz kayıp ayları da telafi ederek verin. Madem gönlünüzden koptu. Bu sıraladıklarınızı sonra  ayrıca verirsiniz.

Ömrünün en güzel zamanlarını topluma adamış, çalışarak, üreterek ülkesi ve geleceği için çabalamış milyonlarca emekli hiç bir dönemde bu kadar mağdur edilmemişti.

Hiç bir dönemde üst üste bu kadar müjde de almamıştı. Ne hikmettir müjdelerin ardı arkası kesilmiyor. Ülkeyi tanımayan biri bu müjdeleri görse emekliler ihya oldu zanneder.

Ne diyor Sn. Bakan;

"PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde; Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM Operatörlerinde, Sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Kıymetli emeklilerimiz müsterih olsun, muhalefetin tahriklerine kapılmasın. Emekliler, bizim başımızın tacı."

Haaa, maaşlara ayarlama mı, seyyanen zam mı? Boş ver onu. O başka bahara.

Emekli kardeşim bak! Başlara taç olmuşsun daha ne olsun!