Kastamonuspor deplasmanda ilk galibiyeti profesyonel ligde yer aldığı 3. sezon ve 3. Lig’de ki ilk sezonunun 34. haftasında 1967 yılında sarı siyah renklerle kurulan Tekirdağspor’a karşı 3-2’lik sonuçla almıştı.

Tarih: 17 Mayıs 1970 Pazar

Maç: Tekirdağspor – Kastamonuspor : 2-3

Hakemler: Tartık Yamak, T. Özer, A. Aksüt

Tekirdağspor: Yücel (Erdoğan), Metin, Fahrettin, Mustafa, Tayfun, Ömer, Çevik, Burhan (Vecdi), K. Necati, Turgay, Ömer

Kastamonuspor: İsmet, Bahattin, Nurettin, Turgay, Ömer, Atilla, Güner, Remzi, Ergin, Sami, Yılmaz

Goller: Dk. 17 ve Dk. 40 Çevik (Tekirdağspor) Dk. 56 Ergin, Dk. 58 Atilla, Dk. 86 Remzi

Tekirdağspor, Kastamonuspor küçümsemesinin cezasını kendi sahasında iki puan vererek gördü. Halbuki ev sahibi takım ilk yarı iyi bir oyun çıkartıp iki tane güzel golle kazanmıştı. Fakat ikinci yarıda kaleci Yücel'in değiştirilmesi ile defans iyice bocaladı ve ne yapacağını bilemediğinden Kastamonuspor'un 3 gol atmasına seyirci kaldı.

Maça Tekirdağspor daha hızlı başladı. Fakat yapılan tek tük akınlar sonuç vermedi. İlk 15 dakika tehlikesiz akınlarla geçerken 17. dakikada Mustafa'nın sağ taraftan ortaladığı topa sahanın en iyilerinden olan Çevik güzel bir kafa şutu ile takımını öne geçirdi. Golden sonra Kastamonuspor çözülecek diye beklenirken daha da canlandı ve ani yataklarla gol aradı. Fakat defansa Tayfun, Ömer ve kalede Yücel gol imkanı vermedi. İlk yarının bu skorla biteceği düşünülürken Tekirdağspor ani bir atakla ikinci golü de attı. 40. dakikada Çevik bütün defansı geçti ve güzel bir şutla takımının ve kendisinin ikinci golünü attı. İkinci yarıya hiç bozulmadan başlayan takımımız kısa pas paslarla tehlikeli olmaya başladı. Nitekim 56. dakikada Bahattin'in pasını ergin gole çevirdi. Golden hemen 2 dakika sonra Kastamonuspor beraberliği sağladı. 58. dakikada kaleci Erdoğan'ın bagajı kısa düştü. Pozisyonu iyi takip eden Atilla topu boş kaleye atmakta güçlük çekmedi. Kastamonuspor ikinci gol den sonra rahatladı. Takımımızın beraberliği sağlaması üzerine Tekirdağlılar, Kastamonuspor lehine tezahürat yaptılar. Neye uğradığını şaşıran Tekirdağspor ise galibiyet peşinde koşmaya başladı. Maçın bu sporla biteceği beklenirken 86. dakikada kaleci Erdoğan yine aynı hatayı yaparak takımının mağlup olmasına sebep olan kısa vuruşunu yapıyor. Pozisyonu iyi takip eden Remzi 86. dakikada takımının galibiyet golünü atıyordu.

Bu golden sonra seyirci 4-4-4 diye tempo halinde bağırmaya başladılar. Artık tribünde Kastamonuspor lehine tezahürat yapan seyirci, misafir takımı haklı olarak alkışlıyor kendi takımını ise yuhalıyordu. Maçtan sonra Tekirdağlılar, Kastamonuspor kafilesi şehir dışına kadar uğurladılar. Kastamonuspor'un Tekirdağspor karşısında deplasmanda aldığı 3-2’lik galibiyet üstelik bu galibiyete iki sıfır mağlup durumda iken ulaşılması büyük sevinçle karşılandı ve bütün dikkatleri üzerine çekti.

Milliyet Gazetesi 3. Lig Beyaz Grup'ta Kastamonuspor'u haftanın takımı olarak seçti. Aynı gazetenin yaptığı klasmana göre Turgay ve Remzi de haftanın karmasına seçildi. Kastamonuspor kaptanı Remzi aynı zamanda haftanın kara asında yer aldı.

Tekirdağspor karşılaşması öncesi Kastamonuspor…

Ayaktakiler (Soldan-sağa): Kazım Turan, Murat Kutlu, Remzi Koca, Nurettin Vural, Ömer Alp Kaynaroğlu, Atilla Bölükbaşı, Sami Akderin, Turgay Çilingir, Ergin Külçeli, Güner Üstüntanır

Oturanlar (Soldan sağa): İskender Özbayram, Yılmaz Dar, Bahattin Sölümbaz, Özer Akman, İsmet Urul