Kastamonuspor ilk yarıda kendi sahasında 4-1 yenildi 1951 yılında Ankara'da sarı kırmızı renklerle kurulan Güneşspor’l rövanş maçında deplasmanda 1-1 berabere kalmıştı.

Kastamonuspor cuma sabahı 08:00'de Ankara'ya hareket etmişti. Yönetim kurulu üyesi İsmail Dikmenli’nin başkanlığındaki kafilede antrenör Fuat Kızıltuğ futbolcular Ercan, Metin, Ömer, Atilla, Remzi, Muharrem, Raif, Oktay, Mehmet Salih ve Ahmet bulunuyorlardı. Mustafa, Oğuz, Önal ve Suat Ankara'da kafileye katılmışlardı.

Hareketten önce antrenör Fuat Kızıltuğ; “Güneşspor maçı bizim için çok önem taşımaktadır. Bütün basının bize bir beraberlik şansı dahi tanımamaları çalışmalarımızı hızlandırdı ve bizleri hırslandırdı. Kazanmamızın büyük sürpriz olmayacağı kanaatindeyim. Sahamızda kazandığımız üst üste üç maç maçtan sonra ligde durumumuz düzelmiş olup, takımımız iyiye doğru gitmektedir. İlk devre kendi sağımızda kaybettiğimiz maçın rövanşını alacağız. Ankara'da ikamet eden 30 bin  Kastamonulu taraftarımız bizlere saha yabancılığı çektirmeyeceklerdir. Kastamonulu taraftarlarımıza iyi bir bayram hediyesi vermenin azmi içindeyiz” demişti.

Tarih: 10 Mart 1968 Pazar

Maç: Güneşspor – Kastmaonuspor : 1-1

Güneşspor: Ertan, Ömer, Yunus, Kemal, Yiğit, Erdal (Barış), Tevfik, Mustafa, Erman Toroğlu, Hasan, Sedat

Kastamonuspor: Ercan, Oğuz, Atilla, Mustafa, Ömer, Suat, Remzi, Ahmet (Nedim), Kamyon Muharrem, Önal, Raif

Goller: Dk. 35 Mustafa (Güneşşspor), Dk 83 Atilla (Kastamonuspor)

Kastamonuspor Kurban Bayramı'nın birinci günü Ankara'da kadrosunda (eski futbolcu hakem futbol yorumcusu spor yazarı televizyoncu) Erman Toroğlu’nun da bulunduğu Güneşspor’la 1-1 berabere kalıp gücünü bir kere daha ispatlamıştı.

Ankara'da yerleşik Kastamonular maçı pankartlarla izleyip takımımıza büyük destek vermişlerdi. Maçta Güneşspor golü ofsayttan atmış, temsilcimizin iki şutu direkten dönmüştü. Her kuşun etinin yenmeyeceğini Güneşspor’a açık açık anlatan takımımız rakip sahada bayram armağan olarak bir puan alırken "galibiyeti kaçıran taraf" olarak da nitelendiriliyordu. Evet gerçekti bu galibiyeti kaçıran takım Kastamonuspor’du. Takım oyunu daha iyiydi. Kırmızı siyahların ulaşmak istedikleri hedefi daha iyi biliyorlardı 35. dakikada tüm müdafaanın durması Mustafa'nın işine yaramış ofsayt pozisyonunda alıp götürdüğü topu fillerimize göndermişti. Burada bitmişti Güneşspor’un barutu. Hızı kesilmiş hırsı tükenmişti. Golden sonra takımımız devamlı bastırmaya ve kombine akınlarla rakip defansı bunaltmaya başlamıştı. İkinci yarıda söz hakkı Kastamonuspor’undu. Takımımız saldırıyor akınlarımızın sonu gelmiyordu. 83. dakikada kazandığımız bir frikik atışında frikik ustası Atilla güzel bir vuruşla topu Güneşspor fileleriyle buluşturup beraberliği sağlamıştı. 1-1 sona eren maçta Ankara seyircisi ve futbol otoriteleri Kastamonuspor’u çok beğenmişlerdi. Bayram armağan olarak bir puanla şehrimize dönen takımımızın bu başarısı spor çevrelerince memnuniyet uyandırmıştı. Atilla Fotospor dergisinde haftanın karmasına girmişti.

 Kastamonuspor’a 2 ve 3. Lig’de 4 sezon başarıyla hizmet eden ve attığı frikik golleriyle tanınan Kastamonuspor’un efsane futbolcularından Atilla Bölükbaşı…