Hastaneleri, okulları, camileri vuracak kadar, gözü dönmüş, insanlıktan nasibini almamış katil bir devlet. Bu zulme sessiz kalmaktan da öte, destek veren, en az onun kadar aşağılık ve katil bir batı.

Dehşet içinde izliyoruz. İsrail'e destek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Hiç vakit kaybetmeden, alel acele bölgeye giden Alman Şansölyesi Olaf Scholz: "Almanya'nın görevi İsrail'in varlığını ve güvenliği sağlamaktır.

Bugün burada, İsrail'de, bu zor durumda şunu açıkça söylemek benim için önemli: Alman tarihi, Holokost'tan kaynaklanan sorumluluğumuz, İsrail Devleti'nin varlığını ve güvenliğini sağlamayı görevimiz haline getiriyor" şeklinde konuştu!

Merkel sonrasında, iyice ABD’nin güdümüne giren Almanya'dan ne bekliyorduk ki?

Almanya, İsrail’e karşı güçlü bir tavır koyabilseydi, belki bir şeyler değişebilirdi.

Holokost tan doğan sorumluluğunun gereğini yerine getiriyormuş!

Ne kadar duygusal bir yaklaşım! İnsanın gözleri yaşarıyor! Bir zamanlar yok etmeye çalıştıkları yahudi kardeşlerine holokost üzerinden sahip çıkıyor.

Olaf efendi. 1933-1945 yılları arasında, Nazi Almanya’sı döneminde, 6 milyon yahudiye yaptıkları soykırım nedeniyle güya günah çıkarıyor.

İsrail, Almanların kendilerine yaptığının bir benzerini şimdi Filistin halkına yapıyor. Hastaneleri, okulları bombalıyor. Masum insanları, bebekleri, çocukları katlediyor.

Ey İsrail! Ne farkın kaldı Nazi Almanya’sından?

ilyas erbay köşe

Bakınız, Holokost sözcüğü ne anlama geliyor? Holokost, İbranice “olah” kavramının Yunanca çevirisidir. Olah, Yahudilikte tamamen yakılan bir tür adaktır. Holokost sözcüğü (Yunanca: holókauston), "holos" (tüm, komple) ve kaustos (yakılmış, köz olmuş) sözcüklerinin birleşiminden oluşur ve tamamen yakılmış, yanıp kül olmuş anlamına gelir.

Holokost'un temel motivasyonu tamamen ideolojikti. İdeolojinin temeli, Yahudilerin uluslararası bir Yahudi komplosuyla dünyayı kontrol etmeyi istediklerine inanan Nazi inancına dayanır. Nazilere göre, Yahudilerin bu kontrol planları, Aryan ırkın aynı planlarına engeldi. Neticede, tarihin en büyük soykırımlarından biri, bugün İsrail’e güçlü destek veren Şansölye Olaf Sholz’un ataları tarafından gerçekleştirilmişti. Soykırım için İmha merkezleri kurulmuştu. 6 milyon Yahudi gaz odalarında zehirlenerek yada doğrudan vurularak yok edilmişti.

İşte, böyle bir zülüm yaşamış yahudiler ne tuhaftır ki? Aynı zulmü tüm dünyanın gözü önünde, Filistinli müslümanlara acımasızca uyguluyor. Topraklarını işgal ettiği masum insanları soykırımla yok etmeye çalışıyor.

21. YÜZYILIN HİTLERİ NETANYAHU OLMUŞTUR.

Alman Sansölyesinin peşinden ABD başkanı Biden da bölgeye gitti. İngiltere başbakanı da bugün gidiyor.

İsrail'e güçlü desteklerini yerinde ifade edeceklermiş.

Rusya'nın “insani ateşkes” teklifi dün BM de; ABD, Fransa ve İngiltere tarafından veto edildi. Tuhaftır veto eden ülkeler arasında Japonya bile var!

Batı bu işte! Bunlar mı İsrail'e dur diyecek?

Müslüman ülkeler mi birlik olup güçlü bir tepki verecek?  Onlar, sadece Cuma namazı çıkışlarında İsrail aleyhine gösteri yapıyorlar. İsrail'in de çok umurunda. Oysaki, İslam ülkelerinin bir araya gelmeleri durumunda alabilecekleri radikal kararlarla İsrail’i hizaya getirebilirler.

Bir de, sağduyulu, vicdan sahibi, İsrail halkı bu eşi benzeri görülmemiş vahşete belki dur diyebilir. Kendi yönetimlerini protesto eden İsraillileri zaman zaman görüyoruz.

Bu sahte müttefikimiz ABD’nin bizimle ilgili planları olduğu da apaçık ortada. Sokaktaki vatandaş asıl hedefin Türkiye olduğunun farkında.

Türkiye bu oyunu bozacak güce sahiptir. Her şeyi göze almış kararlı bir duruş bu emperyal eşkiyalara geri adım artıracaktır. Nitekim, ABD uçak gemisi Antalya açıklarında doğalgaz arayan Abdülhamit Han gemimizin yakınlarına demirlemişti. 2. Uçak gemisi de aynı rotada ilerliyordu. Türkiye 16-20 Ekim tarihleri arasında bölgede NAVTEX ilan edip tatbikata başlayınca, ABD, uçak gemilerini güney Kıbrıs açıklarına çekmek zorunda kaldı. Kararlılık budur işte! Her şeyi göze aldığımızı, zarar görürsek, misliyle karşılığını vereceğimizi göstermek zorundayız. Türkiye o kadar kolay lokma değil. Zaferlerle dolu şanlı tarihimiz bunun en güzel örnekleriyle dolu.

İlyas Erbay

[email protected]