İzmir Vali Yardımcısı olan ve Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kastamonu Vali Yardımcılığı görevine atanan Fatih Kızıltoprak kimdir? Nerelerde görev yapmıştır? İşte detaylar...

Kızıltoprak, 24 Ağustos sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kastamonu Vali Yardımcılığına atandı. 

Fatih Kızıltoprak kimdir?

Aslen Giresun Çamoluklu olan Fatih Kızıltoprak 1980 yılında İstanbul Kadıköy'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı.

1999-2000 yıllarında İngiltere’de dil eğitimi aldı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü dereceyle bitirdi. Aynı üniversitede Yüksek Lisansını tamamladı. 2004 yılında Artvin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği’ne intisap etti. Aksaray ili Ağaçören ilçesi ve Sakarya ili Karapürçek ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 2005 yılında Fransa’da dil eğitimi aldı ve Kamu Yönetimi stajı yaptı. 2007 yılı Mart dönemi kararnamesi ile Tokat İli Sulusaray İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. 2008 yılı Eylül ayında Sivas İli Gölova İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. 2010 yılı Ağustos ayında Artvin İli Borçka İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. 2013 yaz Kaymakamlar Kararnamesi ile Ergene Kaymakamı oldu. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamlayan Kızıltoprak İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İzmir Vali Yardımcılığına atandı. Kızıltoprak, 24 Ağustos sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kastamonu Vali Yardımcılığına atandı.