Kastamonu’da yaşayan ve tek hayali gelinlik giymek olan 43 yaşındaki özel birey Filiz Çevik hayatını kaybetti.

Fiziksel engelli olan Filiz Çevik kalp rahatsızlığından dolayı tedavi görüyordu. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Tek hayali gelinlik giymek olanÇevik son yolculuğunda içinde bulunduğu tabutun üzerine gelinlik konuldu. Filiz Çevik, Eli Güzel Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Mercan Kadın Aile Kabristanlığına gözyaşları içinde defnedildi.

“HİKAYESİ YÜREKLERİ DAĞLADI”

43 yaşında hayata gözlerini yuman ve bu hayattaki tek isteği gelinlik giymek olan Filiz Çevik’ın hikayesi de yürekleri burktu. Bedensel engelli olan özel birey Çevik'e tek kolu olmayan annesi Pakize Çevik’in baktığı rahmetli babasının da engelli birey olduğu öğrenildi.

“O MELEK OLDU”

İnebolu-Kastamonu yoluna dikkat! İnebolu-Kastamonu yoluna dikkat!

Filiz Çevik ile yakinen ilgilenen Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz, “Filiz’in annesi Pakize hanım tek koluna rağmen kızına mis gibi bakan tertemiz baktı. Engelli eşine de baktı yıllarca. Filiz kızımız fiziksel engelliydi ve en büyük hayali gelinlik giymekti ve annesi onu gelinliğiyle uğurladı. Gözyaşlarımız sel oldu. Özel bireylerin hayalini gerçekleştirebilmek noktasında hastalan Filiz, bizde gelinliğini bu yüzden bizde giydiremedik. Filiz’imiz çok kıymetliydi, çok temiz bir kızımızdı ama maalesef kaybettik. Bugün Filiz’in cenazesinde kimse gözyaşlarına hakim olamadı çünkü Filiz çok kıymetli ve sevgi dolu bir kızımızdı. Allah cennetinde ağırlasın inşallah, zaten onlar bu dünyadaki meleklerimiz” ifadelerine yer verdi. (Mehmet SALMAN)

Muhabir: Mehmet SALMAN