BİK Genel Müdürü Erkılınç: "İstihdam olanaklarını koruyacağız" BİK Genel Müdürü Erkılınç: "İstihdam olanaklarını koruyacağız"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz’in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Burdur, Isparta, Mersin, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl çevreleri ile Antalya’nın iç ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hatay çevreleri, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu (Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde ise yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor. Ayrıca, gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis olabileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, özellikle Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu (Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak yağış beklendiğinden su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuyor.

Aralık ayıyla birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkisinde olan ülkede, bu hafta boyunca yağışların devam etmesi bekleniyor. Salı günü batı kesimlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, çarşamba günü İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Muğla, Manisa, Eskişehir, Konya, Antalya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Malatya, Kayseri, Hatay, Mersin, Edirne, Aydın, Kocaeli, Kırklareli ve diğer birçok ilde sağanak yağış etkili olacak.

Doğu Anadolu'da ise çarşamba günü yağmur yerini kar yağışına bırakacak ve gündüz sıcaklıkları 1 dereceye kadar düşecek. Perşembe günü ise yağışlı hava neredeyse tüm ülkede etkili olacak, Karadeniz bölgesinde bulutlu bir hava beklenirken diğer bölgelerde gök gürültülü sağanak ve sağanak şeklinde yağışlar görülecek.

Cuma günü ise Türkiye genelinde yağışlı bir hava hakim olacak ve Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı şeklinde gerçekleşecek. Bu yağışlı havanın, Edirne ve Kırklareli'nden de kar ve karla karışık yağmur şeklinde başlaması öngörülüyor.

Editör: Serkan Kebecioğlu