Kadir Yalçın: “Tahsin beyle gümrüğe gideceğiz o teleferiği bitireceğim” Kadir Yalçın: “Tahsin beyle gümrüğe gideceğiz o teleferiği bitireceğim”

Maliyeti 600-700 milyon TL’yi bulacak olan bu yatırımın batı çevreyolu, Kuzeykent kavşak ile Maslak Sanayi Sitesi arasında bir bölgede inşa edilebilirse birçok entegre tesisinde bu yatırım içerisine alınabileceğini açıkladı. 
Uluay’ın bilgilendirmesi şöyle:

“İlimiz modern bir stada kavuşmak üzere maliyeti yaklaşık 600-700 milyonluk, bu şekilde devasa bir yatırım fırsatı gelmişken, bu tesisi Batı Çevreyolu üzerine, Kuzeykent kavşak ile Maslak Sanayi Sitesi arasına kurabilirsek, yanına iki-üç sentetik çim saha, bisiklet yolları, yürüyüş alanları, kondisyon aletleri, zepline, tırmanma duvarları, etnospor parkurları, modern okçuluk, geleneksel okçuluk, oryantiring, dağ bisikleti, stadın içinde binlerce metrekare kapalı alan antrenman salonu zaten olacak. Bu alanda jimnastik, karate, judo, güreş, kick boks, boks, taekwondo, masa tenisi, halter gibi tüm branşlar için çalışma ve antrenman alanları olacak. Orman içine manej bile yapılabilir, binicilik tesisi oluşturulabilir. Piknik ve dinlenme alanı ve şuan aklıma gelmeyen spora ve eğlenceye dair daha ne varsa yapılabilir. “Vekil değil misin konuşacağına yap” diyenleri duyar gibiyim. Ben kamuoyunun fikrini almaya çalışıyorum. Bu mahiyetteki projeler için ortak akıl ve ortak irade oluşması gerektiğini düşünüyorum. 
Ayrıca stadın bu sene yapımı başlayacak diğer projeler de zaman içerisinde doğru planlama ile hızla yol alınacaktır. Yağmurlu bir günde TBMM'den tüm Kastamonulu hemşehrilerime selamlar.”

Editör: Ercan Çatal