"Kadim medeniyetimizin temeline harç koyan Cumhuriyetimizin 101 yılına ter akıtan, Türkiye Yüzyılımızın imarının paydaşı olacak olan emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Türkiye’mizin ekonomik alanda kalkınması ve bağımsızlığını sürdürmesinde işçilerimizin payı elbette çok büyük.

Savaşlar, depremler, yokluklar geçirmiş bir coğrafyayı bugün kıskanılacak bir güzelliğe dönüştürmeyi Türk işçisi başardı. Bu gerçeğin farkındayız ve daimi müteşekkiriz. Türk işçisinin kalkınma ve ekonomik bağımsızlık savaşında, toplumun diğer kesimleriyle birlikte verdiği mücadele, dillere destandır. Bu destanın satırları aynı zamanda ülkemizin demokrasi tarihinin de hikayesidir. 22 yıllık AK Parti iktidarımız boyunca işçi haklarını ve hukukunu her zaman iyileştirmenin gayretini gösterdik ve göstermeyi de sürdüreceğiz. Aynı zamanda bu hakkın farklı çevrelerce istismarına ve örselenmesine de asla olanak vermedik, vermeyeceğiz. İnancımızda emek kutsaldır. Alın teri kurumadan bedelinin ödenmesi düstur biliriz. Türkiye’mizin yatırım, istihdam, üretim eksenli büyümesi ve sosyal hakların genişlemesi yolculuğumuzda emekçilerden aldığımız güç, destek ve motivasyon başrolü oynuyor. Verdikleri güven için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimizin yanında olmayı, ortak akıl ve istişare içinde hareket etmeyi, çözümleri birlikte bulmayı sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’mizi işçi kardeşlerimizle birlikte dünyanın lider ülkelerinden biri haline getireceğiz.

Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun."

Hasan Baltacı: “Kastamonu’yu tribünlere sahip çıkmaya çağırıyorum” Hasan Baltacı: “Kastamonu’yu tribünlere sahip çıkmaya çağırıyorum”

Editör: Serkan Kebecioğlu