Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde kurduğu markayla alüminyumdan ürettiği yeni nesil kartlıkları Türkiye’ye satan Ali Caner Gülseven, bu cüzdanların en önemli özelliğinin sinyal kesiciyle temassız çekimleri engellemesi olduğunu söyledi.

Asgari ücrette ilk toplantı başlıyor Asgari ücrette ilk toplantı başlıyor

Yeni nesil ön cep cüzdanlarının dünyada artık çok fazla tercih edildiğini söyleyen Gülseven, Kastamonu’da kurduğu “Swanist” isimli markayla kartlık üretimine başladı. Alüminyum ve özel çizilmez metal malzemeler kullanarak oluşturulan kartlıklar hem dayanıklı hem de minimal boyutlarıyla rahat taşınabilir şekilde üretildi.

df55c5df-edcb-4768-962e-32007c822741

RFID ENGELLEME TEKNOLOJİSİ

Siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle üretilen kartlıkların en önemli özelliğinin RFID engelleme teknolojisi olduğunu söyleyen Ali Caner Gülseven,  “Bu özellik sayesinde ürünümüzün içerisine konulan kredi ya da banka kartlarından kötü niyetli kişiler tarafından temassız çekim yapılamıyor. Kartları çıkarmadığımız sürece cüzdanın içerisinden hırsızlar paranızı asla alamaz” dedi.

"HEM DARBELERE DAYANIKLI, HEM DE HAFİF VE KOLAY TAŞINABİLİR"

e2e65c29-6f99-4eaa-8042-b69c24ce79ac

Kastamonu’da bu yeni nesil kartlıkları üreterek Türkiye’ye sattığını söyleyen Gülseven, ilerleyen zamanlarda yurt dışı pazarına da gireceğini ifade etti. Kullandığı malzemeye çok güvendiğini söyleyen Gülseven, “Kartlıklarda kullandığımız malzeme alüminyum 6061. Bu malzeme otomotiv endüstrisinde özellikle motor parçaları, çerçeveler, akslar gibi özellikle yüksek mukavemetli parçalar için kullanılıyor. Aynı zamanda malzemenin hafifliği nedeniyle havacılıkta da ideal bir malzeme olarak tercih ediliyor. Biz bu malzemeyi kullanarak hem darbelere dayanıklı, hem de hafif ve kolay taşınabilir bir cüzdan ürettik” diye konuştu.

Farklı renk seçenekleriyle üretilen cüzdanlar www.swanist.com adresinden satışa sunuluyor.

d6496bf3-3bd6-467e-b492-6cf857e835d3