Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Şırnak Cizre Kaymakamlığı görevine atanırken, yerine Tunceli Mazgirt Kaymakamı Necdet Uçar getirildi. Ahmet Vezir Baycar, İnebolu’da 3 yıl boyunca görev yapmış ve başarılı çalışmalara imza atmıştı.

Necdet Uçar Kimdir?

Kaymakam Necdet Uçar, 22 Ocak 1986 tarihinde Adana'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Liverpool Üniversitesi'nde Yönetim ve Dil eğitimi aldı. İçişleri Bakanlığı'nda İçişleri Uzman Yardımcısı olarak görev yaparken, Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kütahya'da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Uçar, Kütahya Valiliği il merkez stajı, Beypazarı ve Alaplı Kaymakamlığı refiklik stajı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı teftiş stajı, Kabataş, Dazkırı ve İbradı Kaymakam Vekilliği, yurtdışı stajı ve Londra Büyükelçiliği dış temsilcilik stajı görevlerinde bulundu. Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Ordu Kabadüz, Adıyaman Çelikhan ve Tunceli Mazgirt Kaymakamlığı görevlerini yürüttü.

İngiltere’de Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans mezunu olan Kaymakam Uçar, İngilizceyi iyi derecede bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.