TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta lider olarak tamamlanan Kastamonuspor, Etimesgut Belediyespor karşısında yaşadığı mağlubiyeti unutarak, İsmail Dikmenli Spor Tesisleri'nde hafta sonu oynanacak 24Erzincanspor maçına hazırlanıyor. Yeni oyuncuların katılımıyla güçlenen takım, 24Erzincanspor'u mağlup ederek üst sıralardaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Teknik Direktör Levent Eriş, Etimesgut Belediyespor maçındaki kaçırılan pozisyonlara ve verilmeyen penaltılara vurgu yaparak, futbolun içinde bu tür zorlukların bulunduğunu dile getirdi. Eriş, oyuncularına mağlubiyetlerde aşırı üzülmemeleri ve kazançlarda aşırı sevinç yaşamamaları gerektiğini öğütledi. Takımın gelecek maçlarda başarılı olacağına inandığını ifade etti.

Levent Eriş, saha ve zemin koşullarının maçı etkilediğini söyleyerek, Etimesgut'un bu konuda avantajlı olduğunu belirtti. Ancak, kötü şartlara rağmen takımın net pozisyonlar ürettiğini ve bu mağlubiyetin bir yol kazası olduğunu ifade etti.

24Erzincanspor maçı öncesinde Levent Eriş, rakiplerinin güçlü ve tecrübeli bir takım olduğunu belirterek, zorlu bir müsabaka olacağını söyledi. Ancak, Eriş, Erzincan takımını çok sevdiklerini ve saygı duyduklarını ifade ederek, galibiyet için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Muhammet Arslantaş: "Futbolun gerektirdiği her şeyi yaptık ama bir türlü gol bulamadık"
Başakşehir'den GMG Kastamonuspor’a transfer olan Muhammet Arslantaş ise, "Kastamonuspor’un başarısı için geldim. İnşallah bu yıl takıma katkı verip, hedeflediğimiz şampiyonluğu şehre getirmek istiyoruz. İyi bir ortam ve iyi bir takımımız var. Bu yılın ilk devresini zaten çok iyi geçirdik, ikinci devrede istikrarlı gidip şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Çok iyi bir havamız var, iyi çalışıyoruz. Bu hafta Erzincan’a gideceğiz. Tamamen galibiyet odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Galip gelebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Etimesgut karşısında oynadığımız gibi bundan sonra bu takım böyle bir maç daha oynamaz. Kazanmanın gerektirdiği her şeyi yaptık ama top bizi gerçekten sevmedi. İnanılmaz pozisyonlara girdik fakat olmadı. Bir daha da böyle bir maç oynayacağımızı ben düşünmüyorum. Çünkü futbolun gerektirdiği her şeyi yaptık ama bir türlü gol bulamadık, top kaleye girmedi, top bizi sevmedi. Ben çok iyi oynadığımızı düşünüyorum, o sahaya göre çok iyi oynadık. Tamamen buz üzerinde oynadık" açıklamasında bulundu. [İHA]