Abdurrahman Paşa Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Fuar boyunca öğrenciler, projelerini ziyaretçilere tanıtarak bilimsel süreçler hakkında bilgi verecekler.

Fuarın açılış programında konuşan Kastamonu Valisi Meftun Dallı; “Abdurrahmanpaşa Lisemizin TÜBİTAK sergisini gezdik. Gençleri böyle girişken gördükçe geleceğe olan inancım artıyor. Son derece ilginç çalışmalar yapıyorlar. Vaktim olmadığı için çoğunu dinleme fırsatım olmadı. Okulumuzu sadece ilimiz değil tüm türküye biliyor. Okulumuz son derece tarihi ve başarılı bir geçmişe sahip. Geçmişte ülkemize mal olmuş, her alanda edebiyattan, sanattan, bilime her alanda her konuda çok iyi insanlar yetiştirmiş bir okul. Gençlerimizde maşallah bu okula layık gençler öyle görünüyor. Başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

Öğrencilerin uzun süredir üzerinde çalıştıkları birbirinden ilginç ve yaratıcı projelerin sergilendiği bilim fuarı 17 Mayıs 2024 saat 16.00'ya kadar ziyaretçilere açık olacak. (Ozan Furkan ATLAMAZ)

.Abdurrahman Paşa Lisesinde Fuar Açılışı (1)Abdurrahman Paşa Lisesinde Fuar Açılışı (4)Abdurrahman Paşa Lisesinde Fuar Açılışı (3)