Takım, Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi'nde yoğun bir şekilde antrenman yapıyor. Teknik direktörleri Haldun Efemgil öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmaların sona ermesine 15 Mayıs'a az bir süre kaldı. Efemgil, takımın 18-19 Mayıs'taki olimpiyat kota maçlarına katılacağını ve Gürcistan'da düzenlenecek olan son kota maçına hazırlandığını belirtti.

Efemgil, antrenmanların oldukça verimli geçtiğini vurgulayarak, takımın motivasyonunun yüksek olduğunu ve teknik ekibin ciddi bir şekilde çalıştığını dile getirdi. Sakatlıkların dışında moral ve motivasyonun iyi olduğunu aktaran Efemgil, Gürcistan'a 9 sporcu ile gideceklerini açıkladı. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli turnuvalarda başarı elde eden sporcuların olimpiyat kotası aldığını ifade etti. Ecem Taşın Çavdar, Döndü Yeşilyurt, Merve Uslu, Nazan Akın Güneş, Yasin Cimciler, Onur Taştan ve İbrahim Bölükbaşı, takımın güçlü isimleri arasında yer alıyor.

"Gürcistan'a 9 sporcu ile gideceğiz"

Hazırlıkların oldukça iyi gittiğini dile getiren Efemgil, "Motivasyonumuz çok iyi, teknik ekip olarak gayet ciddi şekilde hazırlanıyoruz. Temas sporu olduğu için bazı sakatlıklar oluyor ama onun dışında moral motivasyon olarak gayet iyiyiz. Gürcistan'a 9 sporcu ile gideceğiz. Kota hakkını kazanan birkaç sporcumuzu dinlendireceğiz." diye konuştu. Öte yandan bugüne kadar katıldıkları turnuvalarda başarı sağlayan Ecem Taşın Çavdar, Döndü Yeşilyurt, Merve Uslu, Nazan Akın Güneş, Yasin Cimciler, Onur Taştan ve İbrahim Bölükbaşı, olimpiyat kotası almayı başardı. (AA)