Kastamonu Üniversitesi, Dünya'nın 287. Çevre Dostu Üniversitesi Kastamonu Üniversitesi, Dünya'nın 287. Çevre Dostu Üniversitesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve okullar, ErasmusDays kutlamalarına katıldı. ErasmusDays haftası kapsamında Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi koordinasyonunda İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş’ün katılımıyla ErasmusDays kutlama programı düzenlendi.

Erasmus+ programının tanınırlığını ve desteklenen projelerin görünürlüğünü artırmak, programdan henüz yararlanmamış kişileri Erasmus+ programından yararlanmaya teşvik etmek, proje sahibi kurumların projelerini yaygınlaştırmalarına destek olmak amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla her yıl Ekim ayı içerisinde düzenlenen Erasmus Günleri kapsamında düzenlenen program İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürü Vedat Terlemez ve yurt dışı hareketlilik programına katılan okul müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş projelerin önemine vurgu yaparak: “Yeni projelerimizle birlikte eğitim ortamlarımızdaki kaliteyi daha da arttırmayı, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yurt dışı hareketliliklerine imkân sağlamak suretiyle, yurt dışındaki farklı uygulamaları görmeyi, bizdeki iyi uygulamaları da yurt dışında sergileyerek ülkemizi en iyi şekilde tanıtmayı arzu ediyoruz” dedi.

Gümüş, aynı zamanda okullarda ekip ruhu oluşturarak çok daha orijinal fikirlerin ortaya çıkabileceğini, projelerin hazırlanması konusunda ilimizde görev yapan öğretmenlerin diğer arkadaşlarına yardımcı olacağına ve “her şey öğrencilerimiz için” anlayışı ile hareket edileceğine inandığını söyledi.

Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanında 2021-2027 bütçeleme dönemi için Türkiye Ulusal Ajans'ı tarafından “Akredite Kuruluş” olarak ilan edilen Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konsorsiyum ortaklarının deneyimlerinin paylaşıldığı program sonunda yurt dışı hareketliliğe katılan okul müdürlerine plaketleri takdim edildi. (Kastamonu İstiklal Gazetesi)