SON DAKİKA: 3.5 büyüklüğünde deprem! SON DAKİKA: 3.5 büyüklüğünde deprem!

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, son yayımlanan tasarruf tedbirleri genelgesinin Anadolu medyasını olumsuz etkileyeceği ve yaşamsal koşullarını sonlandıracağı uyarısında bulundu. Genelge kapsamında artık medya kuruluşlarına ilan verilmeyecek ve abone olunmayacak, bu durumun özellikle Anadolu medyasını zor durumda bırakacağını ifade etti.

Geçgel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anadolu medyasına verdiği önemi hatırlatarak, çağrısını kulak vereceğine ve genelgeyi gözden geçireceğine inandığını belirtti. Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın da bu konuya önem verdiğini ve çözüm için mücadele edeceklerini aktardı. Ancak, sorunun çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, medyanın yaşamsal kaynaklarının elinden alınmaması gerektiğini dile getirdi.

Geçgel, bu konuda daha önce iki defa basın açıklaması yaptıklarını ve taleplerinin karşılanana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e güçlü bir çağrıda bulunarak, Anadolu basınının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Editör: Serkan Kebecioğlu