İlçede diyanet çalışanı olan Mahmut Hakan Özgen’e öğrencilerin bildirmesiyle, Azdavay’ın en turistik yeri olan Seyir Terasında gidildi. Duyarsız ziyaretçilerin çöplerle doldurduğu terasta öğrencileriyle temizliğe başlayan Özgen, alanı tertemiz yaptılar.

“ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM”

Diyanet çalışanı Mahmut Hakan Özgen: “Azdavay seyir terasının alt tarafında doğaya zarar verecek çok fazla çöp birikmişti. Birkaç kendini bilmez maalesef seyir terasında yediklerini hemen yanı başlarındaki çöp kutusuna atmak yerine sürekli terastan aşağıya doğru atmışlar. Çevremizi insanın sinirlerini zıplatacak şekilde kirletmişler.
Bizde dün gördüğümüz görüntü karşısında çok üzüldük. Kıymetli öğrencilerim Ömer Faruk, Mehmet ve Ali Asaf ile tüm halkımıza örnek olmasını umut ederek seyir terasımızın etrafını elimizden geldiğince temizledik.
Şimdi sizleri bu güzide mekanı ve etrafını kirletmemeye ve kirletenleri de uyarmaya davet ediyorum. Azdavay, cennet gibi doğası ile bizim için var. Videoda ve fotoğraflarda gördüğünüz masum miniklerin hatırına da olsa Azdavay’ımızı ve doğamızı temiz tutalım…” Dedi.

Kastamonu'da köy yolunda ayı görüntülendi Kastamonu'da köy yolunda ayı görüntülendi

Editör: Mehmet Salman