Öğrenciler, konsorsiyum üyesi olduğu hareketlilik kapsamında, Malaga/İspanya’da farklı kültür ve coğrafyalarda deneyim kazanıp kültürel bilgilerini zenginleştirerek döndü.
21 Nisan 2024 tarihinde başlayan ve 3 Mayıs 2024 tarihinde biten hareketlilik kapsamında IES Profesor Isidoro Sánchez lisesinde 2 hafta boyunca hazırlanan program doğrultusunda derslere giren öğrenciler, ev sahibi ülke tarafından organize edilen kültürel gezilere katılmış, yabancı dil becerilerini geliştirmiş ve proje sonunda Avrupa Birliğinin hayat boyu öğrenmeyi desteklemeye, iş gücünün niteliğini ve verimliliğini artırılmaya yönelik politikaları doğrultusunda ortaya çıkan ve Avrupa Komisyonu tarafından yönetilen Europass belgesini almaya hak kazanmıştır. Europass platformunu kullanan bireyler, becerini ve yeterliliklerini daha etkili şekilde sergileyebilmekte, Avrupa eğitim ve iş fırsatlarına daha kolay erişebilmektedir.

"Millî Mücadele Döneminde Kastamonu" "Millî Mücadele Döneminde Kastamonu"

Taşköprü Fen Lisesi (2)
Hareketlilik programını tamamlayarak yurda dönen öğrenciler, tecrübelerini ve süreç içerisinde yaşadıklarını arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşmaya başladı.

Taşköprü Fen Lisesi yönetimi yapılan bu etkinlikle ilgili “Bu proje kapsamında bizleri destekleyen tüm paydaşlarımıza ve projenin gerçekleştirilmesini sağlayan Türkiye Ulusal Ajansına teşekkürlerimizi sunarız.” açıklamasında bulundu. 
 

Editör: Banu Türkmenoğlu