İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Kastamonu Şubesi kuruluşunun 50. Yıl kutlamalarını Gençlik Merkezi Konferans Salonunda sundu.

İYC Kastamonu Şubesi 50 yıldönümü münasebetiyle İlme Adanmış 50. Yıl programı düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Hafız ramazan Yıldız tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program sonunda İlme Adanmış 50 yıl dergisi açılışı ve tanıtımı Yusuf Tülün, Meftun Dallı, Mehmet Uyanık tarafından yapıldı. İstiklal Yolu’nda Şehit Şerife Bacı 3. Şiir Yazma Yarışmasında dereceye giren Ortaokul ve Lise öğrencilerine katılımcı protokol tarafından hediye, plaketleri verildi. Dereceye giremeyenlere de katılım belgesi verildi.

Programa İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekçi, Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş ve İYC Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Uyanık katıldı.

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Adalet Kalkınma Partisi Milletvekili Fatma Serap Ekmekci;” İlim yayma cemiyetimizin Kastamonu Şubesinin 50’ci yıl programında sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ortamında olmaktan Kastamonu'da 50’ci yılını kutluyoruz Cemiyetimizin. Ancak 70 yıldan fazla bir süredir İlim Yayma Cemiyetimiz çok köklü bir kuruluş olarak hizmetlerini sürdürmekte.  Ülkemiz de sayısız imam hatip okulları kazandırarak ve çok daha başka işler de yaparak bu kutlu yolda emeğini vermekte. Bu sayede ben bu yolla kendilerine bir kez daha azim, sabır ve başarılar diliyorum. İlim Yayma Cemiyeti milletimiz ile birlikte yol yürüdü. Bizde Milletimizin temsilcileri olarak her zaman   gururla, şerefle yol yürümeye devam edeceğiz. Bugüne kadar kıymetlilerimiz, gençlerimiz için, çocuklarımız için çok kıymetli projelere en güzel çalışmalara birlikte imza attık ve atmaya da devam edeceğiz. O kadar kıymetli bir Cemiyetimiz var ki Eğitim ve kültür yanında ülkemiz için devletimiz tarafından yapılan tüm hizmetler. Büyük ödüllerle taçlandırılmış durumda ve bu şekilde olmaya devam edecek. Ben çok uzatmadan Türkiye'mizin olarak nitelendirdiğimiz bu dönemde bu yüzyılın Müslüman yüzyıl olduğunu bilinciyle hareket ettiğimizi düşünüyorum ve hep birlikte yine bu güzel yolda yürürken diğer ülkelere göre çok başarılı olacağımıza hiç şüphem yok. Bayrağımızı diğer ülkelere göre en yükseklere çıkaracağımızdan hiç şüphem yok.  Her ortamda her yerde istiklal Marşımızı en yüksek sesle söyleyeceğiz. Ben bu yolda sizlere tekrar başarılar diliyorum. Nice 50 yıllara ulaşmanızı temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Serkan Kebecioğlu