Özel Hayal Dünyası Kreşi minikleri, Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle özel bir klibe imza attı.

Ediz Yalçın, Efnan Yade Şen, Mercan Korkmaz, Yiğit Ali Leblebici, İpek kalaycı, Alya Üstün, Güneş Yıldız, Eymen Domurcuk ve Maya Karakoç’tan oluşan koro, sınıf öğretmenleri Meltem Arslan. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü doktora öğrencisi Esma Gizem Kırmızı ve yüksek lisans öğrencisi İrem Gözde Şengül ile birlikte “Cumhuriyet Hep Benimdir” adlı parçayı seslendirdiler.

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü ile Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nün oluşturduğu Art and Design Platform’da gerçekleşen “100 Yılın Eseri” adlı Ulusal Katılımlı Çevrimiçi Sanat Etkinlikleri Sergisi için hazırlanan marş ve video klip youtube kanalında yayınlanmaya başladı.

Sözlerini Tülin Tali Coşkun ve Samim Coşkun’un yazdığı, müziği Esra Lebut ve Murat Lebut’a ait olan şarkının stüdyo seslendirmesini başarıyla icra eden minik öğrenciler, Cumhuriyet’in Yüzüncü Yıl kutlamalarına katkı sağladıkları için oldukça mutlu oldular.

Kastamonu İstiklal Gazetesi

“Tartışma kültürü  olmayan toplumlarda fiziksel  şiddet ön plana çıkıyor” “Tartışma kültürü olmayan toplumlarda fiziksel şiddet ön plana çıkıyor”