Kastamonu'da 12 bin yıllık Hitit buğdayı toprakla buluşturuldu Kastamonu'da 12 bin yıllık Hitit buğdayı toprakla buluşturuldu

Başkan Mustafa Huner Özay, belediye personeliyle gerçekleştirdiği toplantıda enflasyonun etkilerini minimumda tutmak amacıyla daimi işçilere ve Belediye Şirketi çalışanlarına yönelik yapılan zam müjdesini paylaştı. 01.07.2022 ile 30.06.2024 tarihleri arasında geçerli olacak toplu iş sözleşmesine ek protokol imzalandığını belirten Başkan Özay, yevmiye ücretlerinde ve sorumluluklarda gerçekleştirilen bu önemli artışın, belediye çalışanlarını olumsuz etkileyen enflasyon koşullarına karşı bir önlem olduğunu vurguladı.

Başkan Özay, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yüksek enflasyonun neden olduğu zor yaşam koşullarını bir nebze olsun hafifletmek adına, belediye çalışanlarımızın yevmiye ücretlerinde ciddi bir artışa gitmeye karar verdik. Bu zam, 01.07.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak ve 30.06.2024 tarihine kadar devam edecek. Sizlerin emeklerini takdir ediyor ve bu zorlu süreçte yanınızda olmaktan memnuniyet duyuyoruz."

Ayrıca, Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Belediye-İş Sendika Temsilcisi Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer ve Hak-İş Batı Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Çağlı ile bir araya gelerek ek protokole imza attı. Başkan Özay, imzalanan protokolün belediye çalışanları ve aileleri için hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Inebolubelediye22

Editör: Serkan Kebecioğlu