Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?” Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?”

Cem Sultan Bedesteni’nde düzenlenen etkinliğe eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Emre Şahin, MHP Merkez İlçe Başkanı Metin Kapulu ve çok sayıda davetli katıldı.

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ;
“Kastamonu’muzun geleceği adına önemli ve hayırlı neticelerin çıkacağına inandığım bu, toplantıda sizlerle olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.  Yüksel başkanımız ve il başkanımız dediler ki değerli bakanımız, biz büyük bir yola çıktık, büyük bir heyecanla büyük bir sevdayla Kastamonu’muzun önündeki yıllara talibiz. Kastamonu’yu yönetmeye, her yerde Kastamonulu varsa bir karış Kastamonu toprağı varsa buna sahip çıkmaya azmettik. Lütfen sende gel, dava arkadaşlarımızın bizim bu heyecanımızı bizim bu projelerimizi tecrübelerinizi bizimle paylaşın dediler, bizde baş üstüne dedik, geldik.”

“KASTAMONU OLARAK YENİ BİR YÖNETİM MODELİ SEÇMEMİZ LAZIM”
“Artık belediyecilik insana dokunmak, gönül belediyeciliği sen benim Ankara İstanbul’a giden hasta mı yol gösterebiliyor musun? Üniversiteye kazanmış çocuğuma bir yol gösterebiliyor musun? İstanbul'a gittiğinde oradaki bir hemşerimiz Yüksel başkan bana telefon etti. Evladım sen bana emanetsin diye seni bana emanet etti diyebiliyor mu? Gönül bağlarını kurabiliyor musun? Trakya’ya Hatay'a kadar Kastamonu’nun yaşadığı her coğrafyada Belediye Başkanı bunu yapacak. Eğitim okullarımızın öğretmen kalitesine, fiziki şartlarına koşacaksın, sağlığa koşacaksın artık bundan sonra belediyecilik bu. Belki biz bütün Kastamonu olarak yeni bir yönetim modeli seçmemiz lazım. Yani hani köy kent denilen tarım kent denilen Kastamonu bu büyük coğrafyaya yönelecek bir şeye ihtiyaç var.”

Editör: Serkan Kebecioğlu