Kastamonu'da yaşayan vatandaşlar için Meteoroloji uzmanı Orhan Şen'in yaptığı açıklamada, Karadeniz bölgesindeki birçok il için önemli bir tarihi belirtti.

Şen; "Amasya, Artvin, Bolu, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak gibi iller, gelecek günlerde hava durumunda önemli değişikliklere hazırlıklı olmalıdır" dedi. Orhan Şen, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, Marmara'ya gelecek olan sistemle birlikte, Pazar gününden itibaren Karadeniz bölgesinde yağışların başlamasının beklendiğini ifade etti.

Önümüzdeki 2 günün ise sakin geçeceğini belirten Şen, "Bugün ve yarın için Karadeniz bölgesinde önemli bir yağış beklenmiyor. Trabzon'da sıcaklık 20°C, şehir genelinde ise 17°C olacak. Ancak, Marmara'ya doğru ilerleyen sistem, Pazar gününden itibaren orta ve doğu Karadeniz'i etkileyecek. Pazartesi günü şehir genelinde sıcaklıklar düşecek ve yağmur bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise kar yağışı yoğun olabilir" dedi.

Kastamonu'da  43 ünite kan toplandı Kastamonu'da 43 ünite kan toplandı

Kastamonu ve çevre illerde yaşayanlar, Orhan Şen'in paylaştığı tarihi dikkate alarak önlemlerini almalı ve hava durumuna karşı hazırlıklı olmalı.

Editör: Serkan Kebecioğlu