Ziyaretler kapsamında ilk olarak Kastamonu Valisi Meftun Dallı ile bir araya gelen KASİAD Yönetimi, yapılacak çalışmalar hakkında Valiye bilgilendirmelerde bulundu.

Kastamonu Valisi Meftun Dallı: “KASİAD ve Kastamonulu Sanayici İşadamları Vakfı yapılan bütün çalışmaları gerek Kastamonu Valiliği, Kastamonu il ve ilçe belediyeleri, gerekse Kastamonu’nun diğer mülki idari birimleri ile çok iyi bir koordinasyon ve uyum içinde istişare ile gerçekleştiriyor. Biz de ilimiz iş dünyasının yurtiçi ve yurtdışı işbirliklerinin arttırılması adına Valilik olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” açıklamasında bulundu.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu: “Kastamonu’nun Türk ekonomisindeki katkısı her geçen artıyor. Şehrimizin sanayi ve ticarette daha da güçlenmesi için yoğun mesai harcıyoruz. KASİAD tarafından düzenlenecek KASTEXPO Fuarı da işadamlarımız için çok güzel olanaklar sunuyor. Biz de bu çalışmalar kapsamında iş hacminin arttırılması adına elimizden geleni yapacağız” dedi.

WhatsApp Görsel 2023-10-30 saat 11.30.49_3bd6e501

Emiroğlu: “Türkiye’nin cari açığını kapatabilecek yegâne sektör madenciliktir” Emiroğlu: “Türkiye’nin cari açığını kapatabilecek yegâne sektör madenciliktir”

KASİAD ÜYELERİ 500 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

KASİAD Başkanı Ayhan Aslan ise: “KASİAD üye firmaları 2021 yılı mali raporları ile 15 milyar dolarlık sermaye ve 500 binin üzerinde istihdam ile ülkemizin lokomotif lider sektör firmalarından oluşuyor. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşları arasında 50’ye yakın firma da vakfın üyeleri arasında. Kastexpo Fuarını düzenlenme amacımız; firmaların, devam eden Afrika ve Ortadoğu yatırımlarına kapı aralaması ve yeni firmaların da  dış pazarda açılımı ve  daha fazla yatırım ve dışa açılmayı sağlamak. Kastexpo’nun bir diğer amaçlarından birisi de özellikle Kastamonu’daki yerel iş insanlarının da dış pazara açılmasında öncülük etmek” açıklamasında bulundu.  (Kastamonu İstiklal Gazetesi)

WhatsApp Görsel 2023-10-30 saat 11.30.49_6c3e11e6