Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) tarafından düzenlenen KASTEXPO Fuarı tanıtımı ve bilgilendirmesi, il protokolünün de katılımıyla Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) konferans salonunda gerçekleşti.

Yumaklı’dan  ‘ata tohumu’  iddialarına cevap Yumaklı’dan ‘ata tohumu’ iddialarına cevap

Program, fuar alanı ve detaylarının tanıtımıyla başladı. Toplantıda KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Osman Kocadelioğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Serdar İzbeli, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Teknokent İdari ve Mali İşler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Kazım Yasin Özbey, Kastamonu Üniversitesi TTO Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Berkan Güngör, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, 28. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili Av. Halil Uluay ile KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan birer konuşma gerçekleştirdi.

WhatsApp Görsel 2023-10-30 saat 11.23.24_b8071ac3Kastamonu Üniversitesi (KÜ) İdari ve Mali İşler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Kazım Yasin Özbey toplantıdaki konuşmasında, Kastamonu Teknokent’in gelişim sürecinden, sunduğu imkanlardan ve yaptığı çalışmalardan bahsetti. Özbey ayrıca Teknokent’te 100 dönüm yatırım alanı bulunduğuna ve bu alanda şirketlerin müstakil binalarını yaparak Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirebileceğine de değindi. Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Berkan Güngör ise, kuluçka merkezimizin ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün gelişim sürecinden ve yapılan çalışmalardan bahsetti. İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı’nın başarılı sonuçlarını dinleyicilerle paylaştı. Kuluçka merkezi ile ilgili sunumunun ardından ihtisaslaşma faaliyetlerini anlatan Güngör, özellikle defne konusunda üniversitemizin yaptığı çalışmalara vurgu yaptı. Bölgesel kalkınmanın sağlanması adına üniversitemizin sanayi için sunduğu imkanlardan, laboratuvarlardan ve uygulama araştırma merkezlerinden bahsetti. (Kastamonu İstiklal Gazetesi)