Kastamonu’nun Azdavay ilçesine bağlı Kerpiçlik köyündeki baz istasyonunda bir ayı aşkın süredir elektrik kaçağı tehlikesi sürüyor. Vatandaşların şikayet talebine ise geri dönüş sağlanmıyor.

"FİRMA CİDDİYE ALIP MÜDAHALE ETMİYOR"

Cide'de Öteyüz ailesinin acı günü Cide'de Öteyüz ailesinin acı günü

Kerpiçlik köyünde yaşanan bu durumun bir ayı aşkın süredir devam ettiğini ifade eden vatandaş ise konuya ilişkin şunları kaydetti; “Başkent Elektrik ekibi gelip gerekli kontrolleri sağladı fakat sözkonusu alan onların sorumluluğunda olmadığı için müdahale edemediler. Özel şirketlerin ortaklaşa kurmuş olduğu baz istasyonu olduğundan dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na şikâyet talebi ilettim ama ekiplere bildirilmesine rağmen firma yangın çıkması olası. Bu durumu firma ciddiye alıp müdahale etmiyor. Gittik ve sorun çözüldü diye de rapor vermişler."

"ÖNCELİĞİMİZ YANGIN TEHLİKESİ SORUNUNU ÇÖZMEK"
Bakanlık tarafından konunun takip edildiğini fakat sahadaki özel firmanın konu ile ilgilenmediğini, muhtar ile konunun takipçisi olmaya devam ettiklerini aktaran köy sakini; "Kış aylarında da bu sorun vardı ama yangın çıkarma ihtimali yoktu. Şu anda yangın çıkma ihtimali de var, bunun sorumluluğu sorun çözüldü diye rapor veren kişidir. Baz istasyonu da faal durumda değil zaten. Önümüz bayram, insanlar bayramlaşmak için gelecek ama telefon çekmiyor. Yine de bizim önceliğimiz buradaki yangın tehlikesi sorununu çözmek." ifadelerine yer verdi. (Haber: Ercan Çatal)

 

Muhabir: Gürkan Yılmaz