Kastamonu ahşap sektör temsilcilerinin katılım sağladığı iki günlük teknik gezi kapsamında Kayseri’nin ahşap ve mobilya sektöründe öncü kurum ve kuruluşlarını inceleme ziyaretleri gerçekleştirildi.

KUZKA Kastamonu Yatırım Destek Ofisi tarafından organize edilen programın ilk gününde Erciyes KSS Yapı Kooperatifi, MOBİTEK mobilya fabrikası, MOBİ Boya fabrikası, KUMS Alışveriş Merkezi, KUMSMall Moda Show ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ziyaret edildi.

Asrak: "Türkiye'nin Gücü Gençliğidir" Asrak: "Türkiye'nin Gücü Gençliğidir"

Kastamonu'nun Ahşap Sektörü Temsilcileri Kayseri'de (3)

Erciyes KSS Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve proje koordinatörleri ile yapılan görüşmelerde kooperatifin yürütmüş olduğu projeler hakkında fikir alışverişinde bulunulurken, program çerçevesinde Kayseri’de ağaç işleri ve mobilya sektörüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Teknik koleje yönelik düzenlenen ziyarette ise OSB ve kolej arasındaki iş birliği, staj ve çalışma fırsatları ile kolejin öğrencilere sunmuş olduğu imkanlar ele alınarak, mesleki ve teknik eğitim ile OSB iş birliğinin istihdama yönelik katkısı değerlendirildi.

Kastamonu'nun Ahşap Sektörü Temsilcileri Kayseri'de (2)

Teknik gezi programının ikinci gününde ise Kastamonu sektör temsilcileri ile birlikte Kayseri Model Fabrika ziyaret edildi. Tesise yapılan ziyaret ve incelemelerde yetkililerden projelere ilişkin detaylı bilgiler alındı. Ziyarette her iki ile yönelik yapılabilecek çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Son ziyaretini mobilya sektöründe faaliyet gösteren ve model fabrikadan danışmanlık hizmeti alan bir firmaya gerçekleştiren heyet, yapılan verimlilik çalışmalarını ve üretim hattında gerçekleştirilen değişimleri yerinde incelemesiyle programını tamamladı.

Kaynak: İHA