Düzenlenen etkinliğe; İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, KTV Şube Müdürü Uğur Ertop, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fatih Paça, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Şube Müdürü Gülseren Anbarcı, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Kadir Kesgin, proje yararlanıcısı Özel Gereksinimli Bireyler ve aileleri, proje ortağı kadın kooperatifleri ve ortakları ile proje yürütücüleri katıldı.

Kastamonu İl Tarım Ve Orman Müdürlüğ (3)

Programda 200 metrekare alanda çilek bahçesi tesis edildi. Kurulan bahçede kullanılan su tankı, çilek fideleri, damla sulama boruları ve malç malzemesi; proje dahilinde Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından karşılandı. Toplam 10 Özel Gereksinimli Birey ve ailesine bahçe kurulacak olup proje sonunda 2000 metrekare alanda açıkta çilek yetiştiriciliği yapılmaya başlanmış olacaktır.

Tarım Ve Orman Müdürlüğü

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada; “Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk, ailelerimizin yüreğindeki sevgi hiç bitmesin diyerek çıktığımız bu yolda kimseyi geride bırakmayacağız. Çünkü biz “Birlikte daha güçlüyüz” denildi.

Televizyonun efsane kanalı CNBC-e yeniden 'Merhaba' diyor Televizyonun efsane kanalı CNBC-e yeniden 'Merhaba' diyor

Editör: Banu Türkmenoğlu