Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde doğan ve meslek hayatına da bu şehirde başlayan Tekeci, Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Haber Koordinatörü olarak önemli çalışmalara imza attı. Ancak, artık yeni hedefler ve projeler için yola çıkmaya karar verdi.

"Hürriyet'e Veda" başlığı altında duyurusunu yapan Tekeci, uzun yıllar boyunca Hürriyet'in bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Gazetecilik kariyerindeki her aşamada kendisine destek olan mesai arkadaşlarına ve Hürriyet okurlarına teşekkürlerini iletti.

Kastamonulu hemşehrimiz Tekeci'nin veda mesajı şöyle oldu:
"

Hürriyet’e veda…

Stajyer…

Muhabir…

Yazıişleri Müdürü…

Kastamonu’da orman yangınları masaya yatırıldı Kastamonu’da orman yangınları masaya yatırıldı

Haber Koordinatörü…

*

Tırtılın dört evrede kelebeğe dönüşümünü, Hürriyet Gazetesi kozasında yaşadım.

*

Tırtılı kelebeğe dönüştüren, hayalci hücreler…

İlk hayal, hayalin devamlılığı, sebat ve enerji ise olmazsa olmazlar.

Elbette zorlu, hatta yorucu!

Ama.

Tırtılın hayalini kelebek yaşar.

*

İlk kez 2010’da kapısından stajyer olarak girdiğim, 1 Temmuz 2011’den bu yana da her bir aşamasında büyük bir keyifle çalıştığım Hürriyet Gazetesi kozasından çıkma vakti…

Kozayı yırtan kelebeğin uçma vakti…

*

Hürriyet Gazetesi’nde ilk günden bugüne birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

*

Ankara’da bir parka adı verilen “Burada Okur Yazar” köşesini birlikte yazdığımız tüm Hürriyet Gazetesi okurlarına teşekkür ediyorum.

*

Tırtıl, tırtılın sonu pırpır kelebek "

Fatih Tekeci

Fatih Tekeci kimdir?

1985 yılında Taşköprü’de doğdu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe ilk olarak 2009’da Kastamonu Gazetesi’nde stajyer olarak başlayan ve aynı dönemde Taşköprü Haber için de köşe yazıları yazdı. Taşköprü Haber Genel Koordinatörü ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Akif Doğan ile birlikte 16 yıl aradan sonra Taşköprü’de gazete çıkardı. Askerlik görevinin ardından 2010’da Hürriyet Ankara’da stajyer olarak göreve başladı, ilk kadrosunu Doğan Haber Ajansı’nın Antalya Bürosu’nda aldı. 2011’de muhabir olarak başladığı Hürriyet Ankara bürosunda 2013’ten itibaren editör olarak devam etti. Gazetecilik mesleğinin yanı sıra 2016 ve 2017 yıllarında TRT Ankara Radyosu’nda sabah programı da sunan Tekeci Hürriyet Ankara Yazı işleri Müdürü olarak görevini sürdürdüğü görevini Haber Koordinatörlüğü olduğu 2024 yılında sona erdirdi.

Editör: Serkan Kebecioğlu