Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler arasında bilgi yarışmaları, takas saatleri, yılsonu kermesleri, yetenek paylaşım saatleri, görsel sanat, bilim ve spor saatleri yer aldı. Ayrıca, "Dilimizin Zenginlikleri: Hitabet Oyunları", "Bir Derdim Var" saati, tecrübe paylaşımı söyleşileri ve komedi saatleri de büyük ilgi gördü.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Yıl Sonu Faaliyet Haftası hakkında yaptığı değerlendirmede, "Bu etkinliklerle öğrencilerimizin hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri sağlanıyor," dedi.

Etkinliklere katılan öğrenciler ve veliler de, bu tür faaliyetlerin çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğunu belirterek, Yıl Sonu Faaliyet Haftası'nın devam etmesi yönünde olumlu görüş bildirdiler. 

Polinom Eğitim Kurumları  63. Şubesi ile Kastamonu’da açılıyor Polinom Eğitim Kurumları  63. Şubesi ile Kastamonu’da açılıyor

Kastamonu’daki tüm okullarda gerçekleştirilen bu etkinlikler, öğrencilerin unutulmaz anılarla yaz tatiline başlamalarını sağladı.

Editör: Serkan Kebecioğlu