Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Haziran 2018’de 12 bin 500 kişilik yeni stadyum yapılacağını açıklamasıyla başlayan Kastamonu’nun yeni stadyum hayalinin AK Parti yetkilileri tarafından yerel seçimler öncesi gerçeğe dönüşeceği duyurulmuştu. Hatta Mayıs ayında ilk kazmanın vurulacağı duyurulan projenin bu seferde hükümetin açıkladığı tasarruf tedbirlerine takılacağı konuşuluyor. 

İLK KAZMA MAYIS’TA VURULACAK DENMİŞTİ…

Uzun yıllardır Kastamonu spor kamuoyunu meşgul eden yeni stadyum projesinde yaprak kımıldamıyor.

Hemen hemen her seçim dönemi öncesi gündeme gelen stadyum projesi bu seferde ‘tasarruf tedbirlerinin’ kıskacı altında. 

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi gündeme bomba gibi düşen ve Mayıs ayında inşaatına başlanacağı duyurulan yeni stadyum projesinin hükümet tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan tasarruf tedbirlerine takılması gündemde.

AK Parti Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci bu konuda yaptığı açıklamalarda tasarruf tedbirlerini işaret etti.

EKMEKCİ: “HENÜZ NETLEŞMEDİ”

AK Parti Milletvekili Serap Ekmekci, 27 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Sezonun bitmesiyle birlikte Gazi Stadı ve Atatürk Spor Salonu yıkılacak ve yerine 10 bin seyirci kapasiteli stadyum ile yüzme havuzu ve spor salonu barındıran spor kompleksi yapılacak” demişti.

Başkan Baltacı'nın şehir dışından misafirleri vardı Başkan Baltacı'nın şehir dışından misafirleri vardı

Bizde sayın Ekmekci’ye yeni stadyum projesine ne zaman başlanacağını sorduk. Emekci sorumuza, “Tasarruf tedbirleri noktasında yapımını başlatmak için gayret sarf ediyoruz. Projesi hazır. Henüz netleşmedi” şeklinde cevap verdi.

ULUAY: “TASARRUF SÜRESİNCE BİZ BUNLARIN KULUÇKASINI YAPARIZ”

AK Parti Milletvekili Halil Uluay ise geçtiğimiz günlerde TV366 yayınında yeni stadyum ile ilgili olarak, “Gerek stat, gerekse hastane projelerinin planı, projesi, bir kısmı uzun vadeli işler. İhale aşamasına hemen geçemeyeceğimiz için tasarruf süresince biz bunların kuluçkasını yaparız,  tedbirlerden sonraki aşamada da yapılır” şeklinde konuşmuştu.

2018’DE 12 BİN 500 KİŞİLİK STADYUM SÖZÜ VERİLMİŞTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Haziran 2018’de Kastamonu’yu ziyaretlerinde Gazi Stadı’nda yaptığı basın açıklamasında yeni stadyum projesini tanıtmıştı.

Dönemin milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, dönemin Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve dönemin AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün de yer aldığı tanıtımda Kastamonu’ya 12 bin 500 kişilik stadyum yapılacağı açıklanmıştı.

Muhabir: Serkan HORUZ