Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nde bilgilendirmeler sürüyor Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nde bilgilendirmeler sürüyor

Sağlık sorununun Kastamonu için önemli bir konu olduğuna dikkat çeken AK Parti Kastamonu  Milletvekili Halil Uluay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Kastamonu'nun sorunlarını kendi sorunu gibi gördüğünü belirterek, Bakan Koca'ya Kastamonulular adına teşekkür etti. 

Milletvekili Uluay, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yanında bulunan binanın yıkılıp yeniden yapılmasının gündemde olduğunu ifade etti. Bölge hastanesi olarak kurulan ve Hacettepe'ye devredilen, ardından Kastamonu'ya geçen hastanenin büyük bir ihtimalle yıkılıp yeniden yapılacağını söyleyen Uluay, bu projenin hayata geçmesiyle birlikte sağlık kompleksi oluşturarak Kastamonu'da birçok sağlık problemini çözmeyi planladıklarını vurguladı. Yanık ünitesinden tüp bebek ünitesine kadar birçok hizmetin bu kompleks içinde sunulacağını dile getiren Uluay, ancak bu projenin gerçekleşmesi için 4-5 yıllık bir inşaat sürecinin beklendiğini ve kısa vadede diş hekimliği binasının tamamlanmasıyla kısmi iyileştirmelerin yapılabileceğini ifade etti.

En yakın gündemimiz GMG Kastamonuspor’un stadyum projesi diyen Uluay konuşmasına şöyle devam etti:

TEMELİNİ EN KISA SÜREDE ATMAYI PLANLIYORUZ
“En yakın gündemimiz olan Kastamonu Stadı ile ilgili çalışmalar, yaklaşık 10-15 yıldır sürekli gündemde olan bir konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla bu konuda hızlı adımlar atıyoruz. Yer konusunda yaşadığımız bazı sıkıntıları kamuoyuyla paylaştık. İlk olarak Devlet Hastanesi'nin yanındaki alanı düşündük, ancak trafik sıkışıklığı ve hastaneye gürültü sorunu getireceği düşüncesiyle vazgeçtik. Daha sonra orman alanları içinde çözümler üretmeye çalıştık, ancak algısal zorluklarla karşılaşacağımızı düşündük. Sonuç olarak, şu anki kararımızı aldık. Kastamonu'daki Atatürk Kapalı Spor Salonu ve önceden yıkılan yüzme havuzunu içine katarak, yaklaşık 40 dönüm içinde bir çözüm bulduk. Açıkçası, bu benim içime pek sinmez, çünkü şu anki durumuyla stadyumun biraz daha nitelikli bir yerde yapılması daha uygun olabilirdi, ancak mevcut durumda başka bir çözüm bulamadığımız için mecbur kaldık. Şu anki yer mevcut şartlarda en uygun yer olarak belirlendi ve bu alanda içinde yüzme havuzu dahil tüm branşların antrenman sahalarının bulunduğu nitelikli bir spor kompleksi düşünülüyor. İnşallah bu kompleksin temelini en kısa sürede atmayı planlıyoruz.

Kaynak: TV366