Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu İl Temsilciliği ve Atletizm İl Temsilciliği iş birliğiyle düzenlenen Özel Sporcular Atletizm Yarışları, Gazi Stadyumu'nda gerçekleşti.

Uzun atlama, gülle atma ve 100 metre koşu kategorilerinde gerçekleşen yarışlar, sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Mental, otizm ve down sendromu branşlarında yapılan yarışlar sonucunda dereceye giren sporcular, düzenlenen ödül töreniyle madalyalarını aldılar.

Ödül töreninin ardından Merkez Spor Salonu'nda özel bireylerin de katılımıyla bir etkinlik düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Şube Müdürleri Erdun Mutlu, Dr. Engin Kaya ve Adem Keloğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu İl Temsilcisi Lütfiye Kimbil ve Atletizm İl Temsilcisi Sezer Çalışgan gibi önemli isimlerin katıldığı etkinlikte, sportif faaliyetler ve dans gösterileri renkli anlar yaşattı.

Beşiktaş'tan şehit yakınları ve gazilere büyük jest! Beşiktaş'tan şehit yakınları ve gazilere büyük jest!

Kastamonugsbengellilerhaftası

Gençlik Merkezi'nin liderleri ve gönüllü gençleri de etkinliğe katılarak özel bireylerle bir araya gelerek destek verdi.

Editör: Serkan Kebecioğlu