Resim Sergisi hakkında açılışında konuşma yapan Kastamonu Mustafa Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Arpacı, “2023-2024 öğretim yılında okulumuz resim kulübü ve görsel sanatlar derslerinde öğretmenlerimiz Neslihan Ayhan Karaahmetoğlu ve Doğan Tiryakioğlu refakatinde okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu resim sergisinin açılışını bugün (dün) gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz ve Cuma gününe kadar açık kalacak olan resim sergimizde, 72 adet tuval üzerine akrilik boya çalışması, 2 adet karakalem, 1 adet kuru boya çalışması olmak üzere toplam 75 çalışma yer almaktadır.

Kastamonu'da Öğrencilerden 75 Resimlik Sergi! (2)

Sizlerin de huzurunda bu serginin hazırlanması ve sunulması aşamasında emeği geçen öğretmenlerimize, emekleriyle günümüzü renklendiren sevgili gençlerimize, biz kapılarını açan Kastamall AVM yönetimine, emeği ve katkısı geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Kastamonu'da Öğrencilerden 75 Resimlik Sergi! (1)

Türkiye'nin UNESCO mirasları Kastamonu'da sergilendi! Türkiye'nin UNESCO mirasları Kastamonu'da sergilendi!

Düzenlenen açılışa Vali Yardımcısı Çetin Kılınç, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekci, Okul Müdür ve Öğretmenleri, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Kastamonu'da Öğrencilerden 75 Resimlik Sergi! (6)

Serginin açılış kurdelesi de katılımcı protokol tarafından kesildi. Ardından da sergi gezildi. Sergi hakkında da Öğretmenler katılımcılara bilgi verdi. 

Kastamonu'da Öğrencilerden 75 Resimlik Sergi! (5)

Muhabir: Cenzgiz Muhziroğlu