Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol çerçevesinde hayata geçirilen "Okuldaki Çiftlik Projesi", Kuzyaka Ortaokulu'nda uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında, öğrencilerin doğa ve tarım konularında farkındalık kazanmaları, bilinçlenmeleri ve çevreleriyle daha fazla etkileşime geçmeleri amaçlanıyor.

Kuzyaka Ortaokulu'nda düzenlenen programda, öğrenciler 40 adet fidanı toprakla buluşturarak doğa ile iç içe bir deneyim yaşadılar. İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Sayın Özcan Gazioğlu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Uğur Ertop, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür V. Ümit Uçar ile birlikte İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Halil İbrahim Kara da programa katılarak destek verdiler.

Kastamonu Tema Koleji okulunu kapatma kararı aldı Kastamonu Tema Koleji okulunu kapatma kararı aldı

Program kapsamında öğrencilerle gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinin ardından öğrencilere yönelik piknik düzenlendi. Öğrencilerle yapılan sohbetler ve piknik etkinliği sonrasında fidan dikimi programı başarıyla tamamlandı.

Katılımcılar arasında Kuzyaka Ortaokulu Müdürü İrfan Konuşoğlu, Kuzyaka Ortaokulu Müdür Yardımcısı İsmail Dereli, Proje Yürütücüleri Ziraat Mühendisi Ömür Onur ve Sosyolog Aysu Köserecep ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube personeli Ziraat Mühendisleri Ali Ortaakarsu, Harun Demirci, Ferhat Özgüvercikli ve Kadir Çavdar da yer aldı.

Editör: Serkan Kebecioğlu