Projenin finansmanı, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından sağlanırken, yeni Ekonomik Kalkınma Kümeleri (EKK) ve Stratejik Yatırım Planları'nın hazırlık çalışmaları için Abana, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Doğanyurt, Hanönü, İnebolu, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçelerinin Müdürleri ve Çiftçi Destek Ekibi (ÇDE) personeli bir araya geldi.

Kastamonu Emniyeti'nden 450 öğrenciye sinema keyfi! Kastamonu Emniyeti'nden 450 öğrenciye sinema keyfi!

03 Mayıs 2024 tarihinde İl Müdürlüğü'nde gerçekleşen toplantıya İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, KDAKP İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat Sipahi ve proje personeli katıldı.

Toplantıda İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, KDAKP'nin önemine vurgu yaparak Ekonomik Kalkınma Kümeleri'nin ve Stratejik Yatırım Planlarının oluşturulmasının gerekliliğini belirtti.

Ardından KDAKP Kastamonu İl Koordinatörü Cihat Sipahi, proje kapsamındaki çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi ve Yeni Ekonomik Kalkınma Kümeleri'nin ve Stratejik Yatırım Planlarının hazırlık sürecine ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Editör: Serkan Kebecioğlu