Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu! Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu!

Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Dursun Ergin, “Ticaret Bakanlığı Yiyecek-İçecek hizmeti sunan işyerlerinin tarife ve fiyat listelerine yeni düzenlemeler ile ilgili olarak açıklama yaptı.

esnaflarfiyatlisteleriniasmayabaşladı (2)
Kastamonu İstiklal Gazetesi'sinin özel haberi
Dursun Ergin, “Ticaret Bakanlığımızca Yiyecek-İçecek hizmeti sunan işyerlerinin tarife ve fiyat listelerine yeni düzenlemeler ile ilgili uygulamaya ilimizde 1 Ocak 2024’den itibaren başlandı. İşyerlerimiz tarife ve fiyat listelerini istenen yerlere astı. Yeni düzenleme ve uygulamaya uyan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

esnaflarfiyatlisteleriniasmayabaşladı (1)

Ergin, “Ticaret Bakanlığı’mızca açıklanan 1 Ocak 2024’de yürürlüğe giren düzenleme ile birlikte Lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelerimizde, tarife ve fiyat listeleri işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılması, takılması veya konulması gerçekleştirildi. Yeni uygulamaya 1 Ocak 2024’den itibaren başlandı. Bu konuda duyarlı olan, yeni uygulamayı uyarak yerine getiren tüm esnaflarımıza Odamız adına bir kez daha teşekkür eder, işlerinde başarılar ve hayırlı işler dilerim” ifadelerini kullandı.

(Cengiz Muhziroğlu)

Editör: Ercan Çatal