Kastamonu'da öğrenim gören öğrencilerin bilim kültürünü artırmak ve proje bazlı çalışmalarını desteklemek için 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında da TÜBİTAK programlarında ve TEKNOFEST yarışmalarında Her okul düzeyinde yüksek başvuru oranlarına ulaşıldı.

Temel amacı öğrencilerde ve okul toplumumuzda Bilim Teknoloji Fen ve Stem becerilerinin artırılması olan Kastamonu Bilim Festivali'nde çizgi izleyen robotlar öğrencilerimizin tasarladığı elektrikli araçlar planetaryum Tübitak 4006 projelerinde desteklenen çalışmalar ve Teknofest yarışmalarında yer alan bazı örnekler yer aldı.

açılış

Bilfest Gururlandırdı (4)

Kastamonu’da 56 bin 560 öğrenci karne aldı Kastamonu’da 56 bin 560 öğrenci karne aldı

Açılış kurdelesi Vali Meftun Dallı, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile kesildi.

Bilim Festivaline AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, bazı Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Okul Müdür, Öğretmen ve Öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Vali Meftun Dallı program sonunda da yaptığı değerlendirme konuşmasında da şunları söyledi, Bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna geldik. Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüze böyle başarı dolu, kazasız belasız, sıkıntısız bir eğitim yılı geçirmemiz için harcadıkları çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Bir şey öğrenmenin amacı bir şey yapmak olmalı. Bizim ecdadımızın şöyle bir lafı var. Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir diyorlar. Yani yaptığınız işin bir alıcısı yoksa boşa uğraşmışsınız demektir. Ama görüyorum ki güzel icatlar ve ürünler yapılmış, tüm herkesi bu başarılarından dolayı kutluyorum” dedi. 

(Cengiz MUHZİROĞLU- Furkan Ozan ATLAMAZ)

Bilfest Gururlandırdı (2)

Bilfest Gururlandırdı (1)

Muhabir: Cengiz MUHZİROĞLU- Furkan Ozan ATLAMAZ