Proje kapsamında Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Faltesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileriyle Palyatif Bakım Merkezinde tedavi gören hastalara bakım veren hasta yakınları / refakatçilerinin dinlenme ve keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

Palyatif Bakım Merkezi önerileri doğrultusunda hasta yakınlarının ilgilerine göre faaliyet grupları da kurularak moral etkinlikleri düzenlemek suretiyle hasta yakınlarının moral motivasyonu yüksek tutulmaya çalışılmıştır. Moral etkinlikler için geleneksel Türk sanatlarından olan ebru sanatının yanında hasta yakınlarının ilgilerine göre etkinlikler (boyama, yapboz, boncuk işi vb.) düzenlendi.

Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi (1)-2

"Gençlik Yaz Okulları" müjdesi: 1 Temmuz'da başlıyor "Gençlik Yaz Okulları" müjdesi: 1 Temmuz'da başlıyor

Projenin son gününde Palyatif bakım ünitesinde  gerçekleştirilen Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerinin organize  ettiği çay partisi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Emine Nihal Lındberg, Doç. Dr. Ramazan Alabaş, KEAH başhekim yardımcısı Yasemin Yavuz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Pakize Çetin, projede görev alan öğrenciler, palyatif bakım ünitesi çalışanları ve hasta yakınlarının katılımıyla  gerçekleşmiş ve projeden dolayı karşılıklı memnuniyetler dile getirildi.

Editör: Banu Türkmenoğlu