CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir” CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir”

Kimliği henüz belli olmayan kişi ya da kişiler tarafından yapılan saldırıda, araçta bulunan tanıtım kağıtları yırtıldı. Saldırı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Daday Belediye Başkan Adayı Mehmet Apaydın şu ifadelere yer verdi:

"Maalesef dün akşam saatlerinde eski devlet hastanesi mevkiinde seçim kampanyamız için hazırladığımız aday tanıtım aracımıza yönelik çirkin bir saldırı yaşandı. Bu araç, gönüllülerimizin, destekçilerimizin ve Dadaylı gençlerimizin bir araya gelerek oluşturduğu bir emeğin ürünüydü.Bu saldırı hep birlikte emek ve sevgi katarak hazırladığımız tüm kampanyanın hedef alındığı bir saldırıdır. Bu saldırı sadece bana ya da partime yönelik bir saldırı değil; demokrasiye, halk iradesine ve bütün Daday’a yapılan bir saldırıdır.

Demokratik bir ortamda seçim kampanyası yürütmenin temel prensiplerine saygı göstermek, fikir ayrılıklarını şiddet yerine demokrasi ile çözmek zorundayız.

Biz bu tür şiddet eylemlerini kınıyor ve seçim sürecinde daha sağduyulu, barışçıl ve adil bir rekabet ortamının oluşmasını umuyoruz. Bu tarz olaylar bizim çalışma azmimizi ve kararlılığımızı etkileyemeyecektir. Sizlerin desteğiyle, bu tür olaylara karşı hep birlikte duracağız.

Çünkü hep birlikte, Daday'ı daha güçlü ve birleşmiş bir şekilde geleceğe taşıyacağız." 

Editör: Ercan Çatal