ÖSYM’de 2024/1 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımı başvuruları başladı.

KPSS 2024/1 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için KADROLU memur alımı başvuru kılavuzu ÖSYM’de yayımlandı. KPSS tercihleri başladı. Lise, Önlisans ve lisans mezunu memur alımı başvuruları ve tüm detaylar bu yazımızda. Lise 155, Önlisans 615 ve lisans 1046 olmak üzere 1816 kadro var.

KPSS 2024/1 TERCİH KILAVUZU TÜM KONTENJANLAR

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/1 Tercih Kılavuzu’na ÖSYM’den hemen erişim sağlayabilir ve branşlar bazında, kurumlar bazında kontenjan dağılımlarını inceleyebilir.

KPSS TERCİH SÜRECİ NASIL OLACAK?

KPSS 2024/1 için adaylar tercihlerini 11 Temmuz itibarıyla yapabileceklerdir. Başvurular 18 Temmuz 2024 tarihine kadar online olarak yapabilecektir. Tercih işlemleri 11 Temmuz 2024 tarihinde saat 11.00’de başlayacak ve 18 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

KADROLU MEMUR ALIMI BAŞVURULARI ÖSYM’DE

Kastamonulu motosiklet tutkunları ecdadın izinden gazlayacak Kastamonulu motosiklet tutkunları ecdadın izinden gazlayacak

2024/1 KPSS tercih işlemleri, KPSS-2024/1 Tercih Kılavuzu kapsamında ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KASTAMONU’DA LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMLARI YAPILACAK

ÖSYM’de 2024/1 KPSS tercih kılavuzunda önlisans ve lisans mezunu memur alımı başvuruları kapsamında Kastamonu’da 4 kurum memur alımı yapacak.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ MİMAR - MÜHENDİS - VETERİNER HEKİM

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İCRA MEMURU

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜHENDİS

DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ APRON MEMURU

Editör: Banu Türkmenoğlu