"Filistin'e Destek Yürüyüşü" adı altında gerçekleştirilen etkinlik, Kışla Parkı'nda başladı ve Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Katılımcılar, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdüler. Yürüyüş sırasında kalabalık, "Katil İsrail Filistin'den defol" sloganları atarak tekbir getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptıkları konuşmalarda İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını sert bir şekilde kınayarak zulmün son bulmasını talep ettiler.

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İsrail'in bu tür zulme başvurmasının kabul edilemez olduğunu belirterek ülkenin bu tutumunu eleştirdi.

GSB, 1453 personel alımı sözlü sınav sonuçlarını yayımladı GSB, 1453 personel alımı sözlü sınav sonuçlarını yayımladı

Etkinlikte İl Müftüsü Bekir Derin tarafından dua edildikten sonra katılımcılar, meydandan ayrıldılar.

Ayrıca, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay da programa katılarak desteklerini gösterdi.

Benzer bir etkinlik, Bozkurt Merkez Camisi önünde de gerçekleştirildi. Katılımcılar, Türk ve Filistin bayraklarıyla donanmış bir şekilde Bozkurt Meydanı'na kadar yürüdüler. Saldırılara karşı tepki gösteren grup, sloganlar atarak tekbir getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını sona erdirmesi çağrısında bulundular.

Etkinlik, Bozkurt Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasının ardından katılımcıların marşlar söyleyerek dağılmasıyla sona erdi.

ozgurfilistinyuruyusu (5)

ozgurfilistinyuruyusu (4)ozgurfilistinyuruyusu (3)ozgurfilistinyuruyusu (2)