Program çekimleri İnebolu Belediyesi Osman Sungur Motel’de yapıldı.

İnebolu'da yakalanan dev levrek bakın ne kadara satıldı! İnebolu'da yakalanan dev levrek bakın ne kadara satıldı!

"İnebolu mutfağı gözler önüne serildi"

İnebolu Belediyesi hazırlıkları ile gerçekleştirilen programda İnebolu’nun; kızılcık tarhana çorbası, güveci, balığı, kulaklı makarna olarak da bilinen haluşka, cevizli ve fasulyeli kesme makarna, kaşık helvası ve koca karı gerdanı tatlısının yanı sıra ekmeği, İnebolu çöreği olarak da bilinen delikli pide, ıspıt yemepi, dikenucu yemeği, özek, kuşburnu marmelatı, kızılcık marmelatı, ekşi marmelatı, dağ çileği ve reçeli, erik pestili, tahin helvası , çekme helvası, yaz helvası, eriği, ekşi ve kızılcık şerbeti çeşitleri ile zengin İnebolu mutfağı gözler önüne serildi.

Kastamonu Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Kanal 7 Ekranlarında! (5)

İnebolu’nun birbirinden lezzetli yemekleri, yemeklerin yapım aşamalarına katılan ve bizzat tadına bakan ‘Dünyanın Tadı’ programının sunucusu Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşturulacak.

Kastamonu’nun yöresel lezzetlerinden olan İnebolu güveci, İnebolu Belediye Meclis Üyesi Ahçı Lafif Gökçen tarafından bizzat yapılarak, güveç tattırıldı.

Kastamonu Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Kanal 7 Ekranlarında! (3)

Diğer yiyecekler ise Belediye personelleri tarafından yapılarak çekime hazırlandı.

İnebolu Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce organizasyonu gerçekleştirilen programa, İnebolu tarihi bilgileri ile Yerel Tarih Araştırmacısı ve aynı zamanda Diş hekimi Mustafa Sıtkı Fakazlı‘da katıldı.

Kastamonu Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Kanal 7 Ekranlarında! (4)

Program sonunda İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in görevli olarak ilçe dışında bulunması nedeniyle İstiklal Madalyası Rölyefini Uzuner adına Program sunucusu Yasin Esirgenç’e Belediye Başkan Vekili Şennur Çakır takdim etti.

Coğrafi İşaretli olarak tescilli Evrenye Bıçağı ise Belediye Meclis Üyesi Necmi Mankaloğlu tarafından takdim edildi.

Kastamonu Mutfağının Eşsiz Lezzetleri Kanal 7 Ekranlarında! (2)

Dünyanın Tadı Programı sunucusu Yasin Esirgenç, İnebolu mutfağının zenginliğinin böylesine güzel hazırlıklarla çekimlere yansıtılmasındaki katkılarından dolayı başta İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner olmak üzere emeği geçen İnebolu Belediyesine teşekkür etti.

Editör: Ercan Çatal