Van'da feci kaza: 6'sı ağır, 11 askerimiz yaralı! Van'da feci kaza: 6'sı ağır, 11 askerimiz yaralı!

İmza törenine İl Müdürümüz Bekir Yücel TANRIKULU, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, KDAKP İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat SİPAHİ, KDAKP İPYB personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü Kaynaş ve Ziraat Mühendisi Halit Özgür İhtiyar ile hibe desteğine hak kazanan genç çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Kastamonu’da uygulanan projeler hakkında bilgi verdi. Tanrıkulu; “Proje kapsamında geçtiğimiz yıl eğitime katılarak sertifika alan genç çiftçilerimiz detaylı iş ve finansman planlarını hazırlayarak İl Müdürlüğümüze başvurularını yapmışlar ve yapılan değerlendirme sonucunda başlangıç hibesi almaya hak kazanan gençlerimiz %70 oranında hibe desteğinden faydalanabileceklerdir. Genç Girişimci Başlangıç Paketinde gençlerin %30 oranındaki katkılarını, iş planlarına bağlı olarak, ayni veya nakdi şekilde yapma olasılıklarının bulunduğunu belirterek proje kapsamında gençlerimize 927.696,00 TL hibe desteği verileceğini, projenin KDV hariç toplam tutarının ise 1.323.100,00 TL “olduğunu ifade etti.

Daha sonra KDAKP İPYB personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü Kaynaş ve Ziraat Mühendisi Halit Özgür İhtiyar tarafından genç girişimcilere, hibe sözleşmesi sonrası yapılacak iş ve işlemler, yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar, satın alma süreci ve hibe ödeme talep dosyası hazırlama konularında bilgilendirme yapıldı.

Editör: Banu Türkmenoğlu